Jak dobrze znasz Facebooka? Oto 6 ukrytych funkcji, o których mało kto wie!

Choć większość z nas spędza na Facebooku nawet kilka godzin dziennie, to jednak nie znamy tego portalu tak dobrze, jak nam się wydaje. Serwis ten posiada szereg funkcji, a my nie korzystamy ze wszystkich. Niektóre nie są nam potrzebne, ale o istnieniu części z nich, w ogóle nie mamy pojęcia! Uważasz się za speca od mediów społecznościowych? Sprawdź, czy znasz wszystkie z poniższych funkcji!

#1. Zapisywanie postów

Często przeglądamy swoją tablicę w momencie, gdy mamy niewiele czasu. Jeśli trafimy na ciekawy link, który chcemy przejrzeć później, najczęściej zostawiamy pod nim komentarz lub ewentualnie staramy się zapamiętać adres www. Jest na to prostszy sposób – wystarczy kliknąć symbol strzałki, znajdujący się w prawym, górnym rogu linku i wybrać opcję ,,Zapisz link”. Wszystkie zapisane linki znajdują się na stronie głównej z lewej strony, w kolumnie ,,EKSPLORUJ”, w zakładce ,,Zapisane”. Prawda, że to pomocna funkcja?

funkcje na facebooku

#2. Wiadomości od nieznajomych

Jeśli ktoś, kogo nie masz w znajomych, wysyła do Ciebie wiadomość, to trafia ona do folderu inne, a nie do skrzynki odbiorczej. Od jakiegoś czasu Facebook wysyła powiadomienie o otrzymaniu takiej wiadomości, ale nie zawsze się ono wyświetla. Warto więc od czasu do czasu tam zajrzeć.

ukryte funkcje na facebooku

#3. Opiekun konta

To bardzo ciekawa opcja. Dla niektórych może to być nieco kontrowersyjne, choć z drugiej strony jest to praktyczne. Opiekuna konta ustawiamy na wypadek, gdybyśmy sami nie mogli zajmować się swoim kontem (np. z powodu śmierci!). Taka osoba będzie mogła między innymi usunąć to konto.

opcje na facebooku

#4. Jak inni widzą Twój profil?

To przydatna opcja, jeśli nie chcesz, aby nieznajomi widzieli część lub wszystkie Twoje posty. Dzięki temu będziesz mogła sprawdzić, jak Twój profil prezentuje się, gdy ktoś ma Ciebie w znajomych oraz nie.

ukryte opcje na facebooku

#5. Zobacz znajomość

Dzięki tej opcji, możesz zobaczyć wszystkie wspólne aktywności z Twoim wybranym znajomym. Wystarczy wejść na jego profil i wybrać opcję ,,Zobacz znajomość”.ukryte opcje na facebooku

#6. Alternatywne czcionki na Facebooku

Masz dość nudnych, standardowych czcionek na FB? Zaskocz swoich znajomych nietypowym wpisem. Wejdź na stronę konwertującą czcionki (np. Unicode Text Converter) i wpisz tekst, jaki chcesz wstawić na swoją tablicę. Zaznacz tekst, wklej na swoją tablicę, opublikuj i… gotowe!

alternatywne czcionki na facebooku

Znacie więcej facebookowych funkcji? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Ikona wpisu: http://www.ricksdailytips.com

1 KOMENTARZ

  1. wszystkie są mi znane a ostatnie to niezbyt jest 'ukryta funkcja na fb’ bo czcionkę musisz wziąć sobie z innej strony a 'kopiuj-wklej’ to każdy umie :v

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj