W tym wpisie znajdziesz 7 kultowych filmów, które naszym zdaniem koniecznie musisz obejrzeć!

Filmy, takie jak Gwiazd Naszych Wina albo Zmierzch, zna większość z nas. W tym artykule znajdziesz propozycje filmów, które może nie są najnowszej produkcji, ale są naprawdę dobre, a role w nich odgrywają znani i cenieni aktorzy. Niech data ich produkcji Cię nie zniechęca. One wcale się są nudne! Może są nawet lepsze niż niektóre najnowsze filmy 🙂

7 kultowych filmów, które musisz obejrzeć!

?Dziennik Bridget Jones” (2001) – komedia romantyczna, która idealnie nadaje się do obejrzenia na wolny wieczór. Gra w nim Renée Zellweger, Colin Firth, a także Hugh Grant. Film opowiada o miłosnych perypetiach (jeszcze młodej) angielki, która swoim niezdarnym zachowaniem potrafi rozśmieszyć. Główna bohaterka ma paczkę przyjaciół (wszyscy są singlami), która często jej doradza w sprawach sercowych. Jak wybrać między dwoma przystojnymi mężczyznami? Film doczekał 3 części.

?Nothing Hill” (1999) – to kolejna komedia romantyczna. Opowiada o miłości księgarza do sławnej aktorki. Pewnego dnia ona wchodzi do jego księgarni i chce kupić książkę, tak zaczyna się ich znajomość. Gra w nim Julia Roberts i Hugh Grant. Jak przeżyć zakazaną miłość i jak ona się skończy?

?Goście, goście” (1993) – komedia, która opisuje historię rycerza i jego giermka. Obaj są mieszkańcami dawnej Francji, a przez nieudane czary maga przenoszą się w czasie do innej, nowoczesnej epoki. Przebywają na tym samym terenie, na którym mieszkali przed zaklęciem i poznają tam swoich potomków. Ciekawa i śmieszna historia. W rolach głównych: Christian Clavier i Jean Reno.

?Żandarm z Saint- Tropez” (1964) – film z Louisem de Fun?sem w roli głównej. Niski, krzyczący, tytułowy żandarm, który pragnie i dąży do awansu, przechodzi przez różne misje oraz zadania. Jest samotnym ojcem nastolatki. Filmy z tym aktorem są wyjątkowe i wciągające, po prostu mają w sobie to coś. Z udziałem tego aktora jest wiele innych dobrych produkcji takich jak: wszystkie filmy z serii Żandarm, Kapuśniaczek, Sławna Restauracja, Fantomas, Mania Wielkości, Hibernatus, Człowiek z tatuażem.

?Jeszcze dalej niż Północ” (2008) – naczelnik poczty mieszkający na południu słonecznej Francji za przewinienie, którego się dopuścił, musi się przenieść na północ, gdzie panuje chłód, a ludzie rozmawiają zabawnym, dziwnym, odmiennym i ciekawym językiem pikardyjskim. Główny bohater mieszka u swojego współpracownika, starego kawalera, który z kolei mieszka u swojej troskliwej mamy. Komedia ta rozśmiesza do łez. Grają w nim Kad Merad, Danny Bonn, Anne Marvin i inni.

?Przychodzi facet do lekarza” (2014)– mężczyzna w średnim wieku ma obsesję na punkcie swojego zdrowia. Jest on bardzo przeczulony na tym punkcie, a równocześnie jest prawdziwym okazem zdrowia. Jego panikarstwo powoduje, że często przychodzi do swojego lekarza, który ma go już dość. Komiczność tutaj nie zna granic. W rolach głównych: Danny Boon i Kad Merad.

?W krzywym zwierciadle: Wakacje” (1983) – świetna, amerykańska komedia z niesamowitymi wydarzeniami. Ciężko opisać jak bardzo jest śmieszna. Najlepiej samemu ją obejrzeć. To jeden z filmów z serii ?W krzywym zwierciadle”, a każdy z nich jest genialny i niepowtarzalny. Tatę i głowę rodziny gra Chevy Chase.

Jakie są Twoje ulubione filmy, które obowiązkowo trzeba obejrzeć? Podziel się nimi w komentarzu!

Polecamy: Co warto przeczytać w wakacje?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj