Źródło: Pinterest

W tym wpisie przedstawię Ci najlepsze porady miłosne dla nastolatek.

Co mówić zakochanym lub zadurzonym przyjaciółkom? Sprawdź, jakimi słowami możesz je wesprzeć i podnieść na duchu. Oto 7 najlepszych porad miłosnych dla nastolatek:

#1. ?Nie śpiesz się?

Jest to bardzo ważna zasada. Pamiętaj, że masz przed sobą całe życie i wiele może się jeszcze wydarzyć. Jeśli nie czujesz się gotowa na związek to cierpliwie poczekaj, a to z czasem samo przyjdzie. Nie zmuszaj się do niczego, a zanim zaczniesz chodzić z jakimś chłopakiem, dobrze się z nim zapoznaj, nie rób zbyt pochopnych ruchów. Daj sobie również czas na przemyślenie pewnych spraw, jeżeli coś nie wychodzi w związku. Zawsze daj sobie czas na przemyślenia przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

#2. ?Przemyśl to dokładnie?

Tak jak już wspomniałam w punkcie wyżej, zawsze należy przemyśleć pewne sprawy. Wtedy Twoja decyzja wyda się jak najbardziej roztropna. Często właśnie przez zakochanie gubimy się, gdyż dajemy się ponieść sercu i emocjom, co nieraz może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Zanim zdecydujesz się na odważny krok w stronę chłopaka, przemyśl wszystkie ?za? i ?przeciw?. Zastanów się także, czy naprawdę tego chcesz i czy naprawdę warto. Możesz w tym wypadku poprosić przyjaciółki lub rodzinę o pomoc.

#3. ?Nie bądź nachalna?

Nigdy nie nalegaj zbytnio na spotkanie, ani nie wysyłaj tysiąca wiadomości, jeśli chłopak nie odpisuje, bo wyjdziesz na desperatkę! Musisz mieć świadomość tego, że nie każdy będzie Tobą zainteresowany, i że nie zawsze chłopak ma czas odpisywać Ci na wszystkie wiadomości. Staraj się dać mu czasami od siebie odpocząć i bądź dla niego wyrozumiała. Pod żadnym pozorem do niczego go nie zmuszaj!

#4. ?Daj mu przestrzeń?

Twój chłopak nie jest Twoją własnością i nie możesz trzymać go tylko dla siebie. Nie zabraniaj mu spotykania się ze znajomymi, ani imprez. Daj mu odrobinę, żebyście mogli od siebie nieco odpocząć i zatęsknić za sobą. Tobie też przyda się czasem spotkanie w babskim gronie.

#5. ?Nie bądź łatwym celem?

Nie ubieraj się zbyt wyzywająco i nie flirtuj z każdym napotkanym chłopakiem. Ludzie takie zachowanie mogą bardzo negatywnie odebrać, a chłopcy nie będą Cię traktować na poważnie. Nie od dzisiaj w końcu wiadomo, że wielu chłopaków woli dziewczyny, o które trzeba zawalczyć. Daj mu się wykazać i niech pokaże, na co go stać. Będzie Cię wtedy bardziej szanował i doceniał ?

#6. ?Bądź szczera i nie zmuszaj się do tego czego nie chcesz?

Jeśli czegoś nie życzysz sobie w relacji z chłopakiem, to po prostu mu o tym powiedz! Nie zmuszaj się do niczego i bądź szczera wobec siebie, a także wobec niego. Jeśli nie chcesz czegoś robić albo nie czujesz się gotowa, to tego nie rób. On powinien to zrozumieć i Cię uszanować. Pamiętaj również, że związki na siłę, mogą być bardzo niekorzystne i toksyczne.

#7. ?Każdy konflikt rozwiązuj rozmową?

Nie ma lepszego sposobu na rozwiązanie konfliktu, niż rozmowa. Staraj się zawsze porozmawiać ze swoim partnerem na spokojnie, kiedy emocje już opadną. Zawsze w skupieniu wysłuchuj jego wersję i przedstawiaj swoją. Do porozumienia powinniście dążyć razem i oboje powinniście chcieć się pogodzić. Zawsze szczerze wszystko wyjaśniajcie.

A Ty jakie porady miłosne dałabyś swoim przyjaciółkom?

Czytaj także: Po czym poznać, że chłopak nie jest Tobą zainteresowany? Oto 5 najczęściej spotykanych reakcji!

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj