Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, jak uniknąć wpadki podczas pierwszego spotkania? W tym wpisie znajdziesz 8 przepisów na katastrofę, których zdecydowanie powinnaś unikać!

Pierwsza randka może być początkiem czegoś fantastycznego lub przekreślić szanse na dalszy rozwój znajomości. Jak nie dopuścić do katastrofy? Poniżej znajdziesz 8 przepisów na nieudane spotkanie. Sprawdź, czego lepiej się wystrzegać!

8 przepisów na nieudaną randkę

#1. Mówienie tylko o sobie, bez przerwy

Czasami obawa przed brakiem wspólnych tematów do rozmowy jest tak silna, że zaczynamy opowiadać o sobie. Mówimy i mówimy i nie możemy przestać. Na dłuższą metę żaden chłopak tego nie wytrzyma. Kiedy spotkanie dobiegnie końca, on odetchnie z ulgą i z pewnością nie pomyśli o kolejnej randce.

#2. Snucie planów na temat wspólnej przyszłości

Pierwsza randka zdecydowanie nie jest odpowiednim momentem do tego, aby przedstawiać chłopakowi wizję dotyczącą Waszej wspólnej przyszłości. Wyznawanie miłości także nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli od pierwszej chwili czujesz, że to jest to. Takim zachowaniem możesz przestraszyć chłopaka.

#3. Brak koncentrowania się na drugiej osobie

Może się to przejawiać np. poprzez uciekanie wzrokiem. Najczęściej wynika to z zawstydzenia, jednak przez drugą osobę może zostać odebrane jako ignorowanie. Jeszcze gorszą sytuacją jest ciągłe korzystanie z telefonu. Odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości, czy przeglądanie social mediów jest niegrzeczne i z pewnością nie sprawi, że randka będzie udana.

#4. Opowiadanie o byłym chłopaku

Nawet, jeśli to nie Ty jako pierwsza zaczniesz o tym mówić, lepiej jak najszybciej zakończyć ten temat. Opowiadanie o byłym chłopaku lub – co gorsza – porównywanie jednego i drugiego to prosty przepis na randkową katastrofę.

#5. Rzucanie podtekstów

Flirtowanie podczas pierwszego spotkania jest jak najbardziej wskazane, jednak wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Rzucanie co chwilę podtekstów i aluzji dotyczących seksu może zostać źle odebrane przez chłopaka.

#6. Nerwowe chichotanie

To odruch, nad którym czasami ciężko jest zapanować. Jeżeli zdarzy Ci się to od czasu do czasu, to nie musisz się martwić. Gorzej, jeśli będziesz robić to co chwilę, bez względu na to, co powie Twój towarzysz. On może tego nie wytrzymać na dłuższą metę.

#7. Zadawanie niedyskretnych pytań

To prawda, że wiele osób lubi opowiadać o sobie, dlatego zadawanie pytań jest dobrym pomysłem. Duże znaczenie ma jednak to, jakie pytania zadajemy. Te niedyskretne lepiej sobie odpuścić, jeśli nie chcemy zrazić do siebie chłopaka.

#8. Brak inicjatywy

Jeżeli oczekujesz, że chłopak wszystkim się zajmie, zorganizuje całe spotkanie i będzie Cię zabawiał, to możesz się zdziwić. Nawet, jeśli faktycznie tak się stanie, to po randce może się okazać, że on nie będzie miał ochoty na kontynuowanie znajomości. Tutaj obie strony powinny dać coś od siebie.

Jakie jeszcze zachowania mogą popsuć nawet najlepszą randkę? Zostaw swoje propozycje w komentarzu!

Czytaj także: Co nastolatki powinny wiedzieć na temat związków?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj