Źródło: Pinterest

Poniżej przedstawiamy wyniki ankiety dla czytelników Dlanastolatek.pl

W zeszłym miesiącu na naszej stronie pojawiła się krótka ankieta skierowana do czytelników. Zawierała ona 10 pytań – 7 zamkniętych oraz 3 otwarte. Pytania te miały za zadanie poznać Wasze oczekiwania względem tej strony i dać nam odpowiedź na pytanie, co możemy robić lepiej.

W ankiecie wzięło udział 369 osób – dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Poniżej przedstawiamy jej wyniki.

Ankieta dla czytelników Dlanastolatek.pl – wyniki

ankieta dla czytelników dlanastolatek.pl

Pierwsze pytanie dotyczyło płci. Wyniki nas nie zaskoczyły – ponad 98% to dziewczyny. Na naszą stronę zaglądają jednak także chłopacy, dlatego z myślą o nich jakiś czas temu powstał dział ,,Dla chłopaka„.

***

ankieta dla czytelników dlanastolatek.pl

Drugie pytanie dotyczyło wieku. Połowa ankietowanych ma lat 17 lub więcej, a ponad 1/3 czytelników ma 15-16 lat.

***

ankieta dla czytelników dlanastolatek.pl

W trzecim pytaniu chciałyśmy wiedzieć skąd znacie naszą stronę. Prawie połowa osób, które wzięły udział w ankiecie znalazło nas w Google. Ta informacja bardzo nas cieszy 🙂 Nieco mniej osób trafiło do nas dzięki Facebookowi. Pojawiły się też między innymi: rozmowy ze znajomymi, Pinterest, Pinger, Instagram, a kilka z Was jest z nami od tak dawna, że nie pamięta jak do nas trafiło 🙂 Jest nam bardzo miło z tego powodu!

***

Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące Waszej ulubionej kategorii wpisów, to można było zaznaczyć kilka odpowiedzi, a najwięcej punktów uzyskały:

  • Miłość (74%)
  • Zdrowie i uroda (71,3%)
  • Lifestyle (62,6%)

Z kolei najmniej lubiana kategoria wpisów to:

  • Wasze listy (80%)

Z listów jednak nie zrezygnujemy, bo otrzymujemy je od naszych czytelników, a wiele z nich zawiera prośby o pomoc.

***

Ponad połowa ankietowanych uważa, że powinniśmy utworzyć grupę dyskusyjną na Facebooku, dlatego postanowiłyśmy wyjść na przeciw Waszym oczekiwaniom. Zapraszamy Was na naszą grupę: >>> Grupa Dla Nastolatek <<<

Nie ukrywamy, że liczymy na Waszą aktywność 🙂 Przy okazji poszukujemy moderatora (lub kilku) do naszej grupy. Chętnych prosimy o kontakt pod adresem: dlanastolatek.pl@gmail.com, z informacją na temat wieku, dyspozycyjności i ewentualnego doświadczenia w prowadzeniu grup.

***

Jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytanie, co warto zmienić na stronie, to większość z Was napisała, że nic 🙂 Pojawiło się również sporo głosów, że chcecie więcej wpisów – uwierzcie, że robimy co możemy, ale mamy ograniczone moce przerobowe. Zawsze jednak możecie zgłosić się do naszej redakcji. Wystarczy przesłać napisany przez siebie tekst na adres: dlanastolatek.pl@gmail.com.

Poniżej cytujemy kilka Waszych odpowiedzi, które wymagają naszego komentarza:

,,Proponowałabym zakładkę „najnowsze artykuły” umieścić wraz z innymi zakładkami w widocznym miejscu na górze” – świetny pomysł, postaramy się ją wkrótce dodać.

,,Dobrym rozwiązaniem byłaby także możliwość wyszukiwania interesujących nas artykułów po tytule lub kategorii” – aby wyszukać artykuł po tytule wystarczy kliknąć w ikonę lupy, znajdującą się w prawym, górnym rogu strony i zacząć wpisywać tytuł/słowo. Wyszukiwanie po kategorii jest możliwe poprzez kliknięcie w daną zakładkę, znajdującą się w topie strony (wersja desktopowa) lub klikając w ikonę trzech poziomych pasków, znajdującą się w lewym, górnym rogu (wersja mobilna).

Wyszukiwanie artykułu po tytule:

https://www.dlanastolatek.pl/
WERSJA MOBILNA

Wyszukiwanie artykułu po kategorii:

https://www.dlanastolatek.pl/
WERSJA MOBILNA
https://www.dlanastolatek.pl/
WERSJA DESKTOPOWA

,,Powinna być opcja komentarzy” – taka opcja jest od samego początku 🙂 Pole z możliwością dodawania komentarzy znajduje się na końcu każdego wpisu, pod sekcją ,,Czytaj także”. Do komentarzy można również przejść bezpośrednio, klikając w ikonkę obok liczby wyświetleń, która znajduje się tuż pod tytułem wpisu.

https://www.dlanastolatek.pl/
WERSJA MOBILNA
https://www.dlanastolatek.pl/
WERSJA DESKTOPOWA

,,Byłoby wspaniałe gdyby samemu mogło się tworzyć wpisy, ale zanim zostałyby dodane, ktoś musiał by je zweryfikować” – każdy z naszej redakcji ma utworzone swoje konto, z którego może dodawać stworzone przez siebie wpisy (są one weryfikowane przed publikacją). Teksty można także przesyłać nam na maila 🙂

,,Dodać np. taką zakładkę, aby móc dawać wam pomysły na wpisy” – pomysł z zakładką na propozycje wpisów nie do końca do nas przemawia. Zamiast tego proponujemy post w naszej grupie, gdzie można zamieszczać swoje pomysły. Oprócz tego swoje propozycje można wysyłać nam na maila.

Dziękujemy za Wasze sugestie dotyczące tematyki wpisów. Weźmiemy je pod uwagę i postaramy się niebawem opublikować takie treści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj