Źródło: Pinterest

Sprawdź, jakie cztery aplikacje mogą Ci się przydać w czasie kwarantanny.

Rok 2020 pozamykał większość z nas w domach i zmusił do zmiany codziennych nawyków. Nauczyliśmy się załatwiać wiele rzeczy online, a Internet stał się naszym głównym oknem na świat. Początek 2021 nie przyniósł żadnych zmian w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jak na razie tak pozostanie.

W tym wpisie przedstawiamy aplikacje, które mogą Ci się przydać w trakcie kwarantanny bądź izolacji. Jeżeli Ty również możesz nam coś polecić, to daj znać w komentarzu 🙂

4 aplikacje przydatne w czasie kwarantanny

#1. Aplikacja monitorująca czas spędzony przed ekranem

Zazwyczaj nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak wiele czasu spędzamy przed wyświetlaczem komputera oraz telefonu. Lekcje online sprawiają, że tego czasu jest jeszcze więcej. Cierpi na tym nasz wzrok oraz cera, a jeżeli nasza postawa jest nieprawidłowa, to również kręgosłup.

Receptą na zdrowie może być aplikacja, która będzie monitorowała czas spędzony przed ekranem. Polecamy ?Użycie telefonu: Twój czas przed ekranem”, która nie tylko zlicza całkowity czas, ale również rozbija go na poszczególne aplikacje (np. Facebook, Instagram, Youtube), a ponadto daje możliwość zablokowania telefonu, kiedy będziemy używać go zbyt długo.

#2. Aplikacja z ćwiczeniami

Domowa izolacja nie sprzyja treningom, dlatego osobom, które mimo wszystko chcą być w formie polecamy aplikację z ćwiczeniami. Może to być na przykład ?7 Minutowe Cwiczenia”, która będzie idealna dla osób początkujących oraz tych, które mają mało wolnego czasu. 7 minut to naprawdę niewiele, więc nie zniechęcisz się zbyt szybko. Podobnie działa aplikacja ?Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu”, która podobnie jak ta pierwsza mobilizuje do codziennych, systematycznych treningów.

#3. Skaner w Twoim telefonie

Osoby, które nie mają w domu skanera mogą być zainteresowane aplikacją, która z powodzeniem go zastąpi. Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu lub strony książki, a aplikacja przerobi zdjęcie na plik pdf, dodatkowo wyostrzając zawartość i zwiększając kontrast, dla lepszej widoczności. Gotowe dokumenty można w prosty sposób przesłać na maila lub zapisać w chmurze. Taką możliwość daje na przykład ?CamScanner-PDF Scanner App” (iOS) oraz ?Download CamScanner APK” (Android).

#4. Plan lekcji w Twoim telefonie

Masz problem z zapamiętaniem swojego rozkładu zajęć? W takim razie pomóc Ci może aplikacja ?Quick TimeTable”. Aplikacja jest w języku angielskim, ale jej łatwość obsługi sprawi, że poradzisz sobie z nią bez problemu. Koniec z nerwowym szukaniem planu lub wiecznym pytaniem znajomych – wystarczy jedno spojrzenie i jesteś gotowa do zajęć 🙂

Polecamy: Najpopularniejsze pasje nastolatków

Źródło: Pinterest

Wszystkie aplikacje wymienione powyżej są dostępne do pobrania za darmo na stronie: https://play.google.com

2 KOMENTARZE

  1. Polecam jeszcze SLOWLY, która służy do pisania maili z ludźmi dookoła świata- im dalej jestesmy, tym dłużej idzie od nas list. a to sprawia, że motywujemy się, zebby te listy-maile były przemyślane i warte czekania tyle czasu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj