Bajki z dzieciństwa
Źródło: Pinterest

Przedstawiamy Wam kolejnych 10 bajek z dawnych lat, o których istnieniu prawdopodobnie zdążyliście już zapomnieć.

Dzieciństwo zdecydowanie kojarzyć nam się może z zabawkami, grami, muzyką, bajkami… i to właśnie na jednym z tych skojarzeń skupmy się dzisiaj – czyli na tym, co uwielbialiśmy niegdyś oglądać. Być może niektóre z propozycji umknęły Wam z pamięci, ale zapewne zagości w Was przyjemne uczucie, gdy zobaczycie coś, co kojarzy się z beztroskimi chwilami dzieciństwa.

Bajki z dzieciństwa, o których istnieniu zapomnieliście – CZĘŚĆ 2

#1. Brenda i pan Whiskers

Kreskówka, opowiadająca o tytułowej Brendzie i panu Whiskersie, którzy przypadkiem wypadli z samolotu i trafili na Amazonię. Początkowo bohaterowie chcą wrócić do domu, ale w końcu poznają wspaniałych przyjaciół i zaczynają czuć się tam lepiej.

#2. Byle do przerwy

Amerykański serial animowany, opowiadający o szóstce czteroklasistów, których przygody rozgrywają się na terenie szkoły.

#3. 6 w pracy

Serial animowany, przedstawiający życie grupy szesnastolatków, podejmujących pracę w galerii handlowej, w celu usamodzielnienia się.

#4. Wymiennicy

Bohaterami bajki są Todd i jego siostra Riley, będący sierotami. Pewnego dnia wysyłają znalezione w gazecie zgłoszenie, dzięki któremu dostają zwariowanych rodziców. Otrzymują także przyrząd, który umożliwia wymianę potencjalnych opiekunów, jeśli ci nie spodobaliby się rodzeństwu.

#5. Olinek Okrąglinek

Tytułowy bohater przeżywa mnóstwo wspaniałych przygód. Wszystko, co go otacza, jest okrągłe, zresztą jak sam Olinek!

#6. Sabrina, nastoletnia czarownica

Bajka przedstawia życie Sabriny, która zaczyna uczęszczać do szkoły czarownic. Dziewczyna początkowo napotyka wiele problemów, ponieważ nie jest pełną czarownicą. Musi więc udowodnić, że jest godna, aby edukować się wraz z pozostałymi uczennicami.

#7. Dom dla Zmyślonych Przyjaciół pani Foster

Ośmioletni Maks nie może rozstać się ze swoim wymyślonym przyjacielem Bloo. Gdy jego mama tłumaczy synowi, że jest już na to za duży, ten (początkowo niechętnie) postanawia oddać swojego towarzysza do domu adopcyjnego dla zmyślonych przyjaciół, prowadzonego przez staruszkę – panią Foster.

#8. Barney i przyjaciele

Tytułowy Barney jest uroczym dinozaurem, który przeżywa przygody wraz ze swoimi przyjaciółmi. Czy wiecie, że w tym serialu grała mała Selena Gomez i Demi Lovato?

#9. Mali Einsteini

Czwórka przyjaciół spotyka się w podwórkowym klubie i codziennie wyrusza w podróż, aby przeżywać wspaniałe przygody. Bajka ma formę edukacyjną, przedstawia sposoby na obcowanie ze sztuką.

#10. Makowa panienka

Głównymi bohaterami są Makowa Panienka i Motyl Emanuel, którzy doświadczają wiele przygód wraz z przyjaciółmi, pojawiającymi się na makowej polanie.

To już wszystkie bajki w tym poście. Koniecznie zajrzyjcie do pierwszej części, w której możecie zobaczyć ich jeszcze więcej – Bajki z dzieciństwa, o których istnieniu zapomnieliście – CZĘŚĆ 1. Dajcie znać, czy któraś z nich była szczególnie bliska Waszemu sercu! 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj