Bajki z dzieciństwa
Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziecie 10 bajek z dawnych lat, o których istnieniu prawdopodobnie zdążyliście już zapomnieć.

Chcielibyście powrócić do czasów dzieciństwa? Poczuć tę samą radość, jaką czuliście za pierwszym razem, gdy w telewizji pojawiła się Wasza ukochana bajka? Ten post zabierze Was w podróż w czasie i pozwoli przypomnieć sobie Wasze ulubione filmy animowane.

Bajki z dzieciństwa, o których istnieniu zapomnieliście – CZĘŚĆ 1

#1. Młodzi Tytani

Amerykański serial animowany, wyemitowany w Cartoon Network. Przestawia losy superbohaterów: Robina, Gwiazdki, Raven, Cyborga i Bestii, zwalczających panujące na świecie zło.

#2. Małe zoo Lucy

Jest to opowieść o tytułowej Lucy, która każdej nocy wymyka się przez okno, żeby spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi z zoo.

#3. Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny

Bajka opowiada o przygodach tych najmniejszych stworzeń, zamieszkujących Słoneczną Dolinę. Główną bohaterką przede wszystkim jest Pani Pająkowa oraz jej dzieci.

#4. Charlie i Lola

Serial animowany, który niegdyś był emitowany na kanale CBeebies. Opowiada o przygodach małej Loli i jej starszego brata – Charliego. To, co może kojarzyć się z tą bajką, to zdecydowanie truskawkowe mleko, które Charlie i Lola codziennie pijali.

#5. Bałwanek Bouli

Serial przedstawiający życie bałwanków, a szczególnie tego jednego, tytułowego – Bouliego.

#6. Małgosia i buciki

Głównym motywem bajki są czarodziejskie buciki, które posiadają moc przenoszenia Małgosi w różne miejsca. Dzięki temu, dziewczynka przeżywa wspaniałe przygody i wyciąga lekcje z różnych sytuacji. Po każdej podróży wrzuca charakterystyczną pamiątkę z danego miejsca do swojego pudełka.

#7. Przyjaciele z podwórka

Jest to bajka, w której grupa przyjaciół: Kanguś, Żabusia, Pinguś, Łosiek i Hipcia przeżywają wspaniałe przygody.

#8. Domisie

To dość nietypowy program telewizyjny, z racji tego, że bohaterowie nie są animowani, gdyż grają ich ludzie. Amelka, Pysia, Bazyli i Eryk, mieszkający w Domisiowie, poprzez zabawę przekazują najmłodszym wartościowe wskazówki, związane z wykonywaniem prostych, codziennych czynności.

#9. Żwirek i Muchomorek

Serial produkcji czechosłowackiej, w którym ukazane są losy dwóch skrzatów – Żwirka i Muchomorka. Jest to bajka, która na pewno dobrze kojarzy się zarówno nam samym, jak i naszym rodzicom.

#10. Było sobie życie

Francuski serial animowany, który składał się z dokumentów pedagogicznych, przedstawiających najmłodszym, jak działa ludzki organizm.

Oto 10 propozycji filmów animowanych z dzieciństwa. W kolejnym wpisie będziecie mogli przypomnieć sobie jeszcze inne warte wspomnienia bajki. Dajcie znać, czy któraś z wyżej przedstawionych była szczególnie bliska Waszemu sercu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj