Czy wiedziałaś, że pocałunek to nie tylko przyjemność, ale również samo zdrowie? Przekonaj się sama!

Całuj się na zdrowie!Korzystnie wpływają na skórę. Całowanie angażuje mięśnie twarzy, dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej jędrna i wzmocniona.

Działają przeciwbólowo. Naukowcy dowiedli, że pocałunki wpływają pozytywnie na ból głowy (likwidując go), a także łagodzą bóle menstruacyjne.

Sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Każdy pocałunek podnosi poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko wystąpienia depresji.

Dotlenia nasz organizm. Całowanie sprawia, że podnosi nam się poziom adrenaliny, a oddech i tętno stają się przyspieszone, w związku z czym poziom tlenu w organizmie wzrasta.

Wspomaga odchudzanie. Podczas 1 minuty całowania angażowanych jest aż 40 mięśni głowy i szyi, co sprawia, że można, dzięki temu, spalić około 26 kcal. Ponadto rośnie wtedy temperatura ciała, a metabolizm przyspiesza się.

Przeciwdziała powstawaniu próchnicy. Wymiana śliny między partnerami powoduje wypłukiwanie bakterii odpowiadających za powstawanie próchnicy, a także neutralizuje szkodliwe działanie kwasów. Oprócz tego, ślina działa korzystnie na szkliwo zębów, remineralizując je.

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://favim.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here