Pexels

Na jakie choroby nastolatki zapadają najczęściej? W tym wpisie zamieszczamy najpopularniejsze schorzenia.

Kiedy myślimy o chorobach, zwykle mamy przed oczami ludzi starszych, a nie nastolatki. Prawdą jest jednak taka, że na większość chorób można zapaść w każdym wieku, a coraz częściej chorują także dzieci. Jakie choroby dopadają młodzież najczęściej? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

#1. Trądzik. Trądzik jest chorobą, która najczęściej dotyka nastolatki. Burza hormonów robi swoje, jeśli do tego dodamy nieodpowiednią dietę i złą pielęgnację to możemy mieć duży problem.

#2. Depresja. Depresja dotyka coraz więcej młodych osób, które najczęściej nie potrafią sobie same poradzić ze swoim problemem. Jeśli do tego nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych, wygranie z chorobą może być naprawdę trudne.

#3. Otyłość. Coraz więcej młodych ludzi ma problem z utrzymaniem prawidłowej (zalecanej przez lekarzy) wagi. Wpływ na to ma miedzy innymi siedzący tryb życia i wszechobecny pośpiech, który objawia się również w kwestii jedzenia – wolimy zjeść coś na szybko na mieście niż stać godzinami przy garach. Oczywiście to nie jedyne przyczyny, bo często dodatkowe kilogramy otrzymujemy w pakiecie z lekami na inne schorzenia. Otyłość może powodować szereg innych chorób, dlatego leczenie jest takie ważne.

#4. Astma. Jest to niestety choroba nieuleczalna, ale przy odpowiednim leczeniu pozwala na praktycznie normalne życie. Objawami astmy są kaszel, duszności, świszczący oddech, czy uczucie ciężkości w okolicy klatki piersiowej. Objawy te muszą utrzymywać się przez dłuższy czas.

#5. Łupież. Dotyka młodych i starszych. U nastolatek często pojawia się w towarzystwie z łojotokiem, co jest wywołane burzą hormonów. Odpowiednia pielęgnacja może pomóc w zwalczeniu tego schorzenia, ale czasami konieczna okazuje się wizyta u lekarza.

Ciężko wymienić wszystkie choroby, które dotykają nastolatek. W tym wpisie zamieściłyśmy (naszym zdaniem) te najczęściej występujące. Co Waszym zdaniem powinno się jeszcze znaleźć na naszej liście?

Czytaj także: Wstydliwy problem: Potliwość stóp

Źródło zdjęć: Pexels | Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj