Masz problem z nadmierną potliwością stóp? W tym wpisie podpowiemy Ci, co możesz zrobić.

Nadmierna potliwość stóp to bardzo wstydliwy problem, który dotyka nas szczególnie latem. Wiele dziewczyn z tego powodu rezygnuje z noszenia sandałów, ale przez to problem tylko się pogłębia. W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, jak poradzić sobie z tym problemem.

Co sprawia, że stopy się pocą? Po pierwsze musisz wiedzieć, że stopy i dłonie to części ciała, które pocą się najmocniej. Po drugie na potliwość stóp wpływ może mieć genetyka.

Poza tym spocone stopy mogą świadczyć o różnych chorobach, dlatego jeśli próbowałaś już różnych sposobów i nic nie pomaga, to idź do lekarza.

Najczęściej stopy pocą się, gdy je przegrzewamy w zbyt ciepłym obuwiu lub gdy zakładamy buty ze sztucznego tworzywa. Najwięcej szkód wyrządza tanie obuwie, które najczęściej kusi nas niską ceną.

Jak radzić sobie z potliwością stóp? W miarę możliwości należy zakładać przewiewne obuwie, unikać skarpetek ze sztucznych włókien (oczywiście latem najlepiej nie nosić skarpetek w ogóle) i stosować kremy, talk oraz dezodoranty do tego przeznaczone. Stopy należy myć w chłodnej wodzie 2 razy dziennie. Pomóc może również moczenie ich w ziołach.

Cieplejsze obuwie zakładaj co drugi dzień, aby zdążyło wyschnąć – unikniesz dzięki temu nieprzyjemnego zapachu.

Czytaj także: Najlepsze sposoby na rozstępy

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj