Źródło: Pinterest

Sprawdź, na co powinnaś zwrócić uwagę przy zakupie nowego plecaka.

Plecak szkolny, czy jak kto woli, tornister, to nie tylko modny dodatek do stylizacji, ale przede wszystkim ma służyć wygodnemu noszeniu książek, zeszytów i przyborów. Wszystkie te rzeczy potrafią ważyć bardzo dużo, dlatego tak ważne jest, aby plecak nie był zbyt ciężki i jednocześnie aby był dostosowany do noszenia ciężarów.

Jakie cechy powinien mieć dobry plecak?

#1. Lekkość – plecak wykonany z grubych, ciężkich materiałów to dodatkowe obciążenie dla naszych pleców. Warto więc wybierać możliwie jak najlżejszy model, ale jednocześnie taki, który jest przeznaczony do noszenia w nim książek.

#2. Szerokie szelki. Im szersze paski, tym lepiej. Dzięki temu ciężar rozkłada się na większej powierzchni i zmniejsza to ryzyko bólu. Szelki powinny mieć szerokość 4-5 centymetrów lub więcej. Oczywiście paski muszą być założone na OBA ramiona.

#3. Usztywniany tył. Umożliwia on utrzymanie odpowiedniej postawy ciała, co z kolei zapobiega skrzywieniu kręgosłupa.

#4. Dobrana wielkość. Zbyt mały plecak nie pomieści wszystkich niezbędnych książek i przyborów, ale zbyt duży też nie jest dobry. Plecak nie powinien być większy od naszych pleców.

#5. Odblaski. Jeśli zdarza Ci się wracać ze szkoły słabo określoną drogą, to dla swojego bezpieczeństwa powinnaś rozważyć zakup modelu, który posiada odblaski. Być może nie są one super modne, ale za to zwiększają Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Czytaj także: Jak poznać ludzi w nowej szkole?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj