Sprawdź, w jaki sposób możesz poznać nowych ludzi w szkole.

Zbliżają się wakacje, więc po tych dwóch miesiącach część z Was na pewno idzie do nowej szkoły – nowe otoczenie, nowi znajomi, nowa lokalizacja, nowi nauczyciele. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak poznać kogoś w nowej szkole.

#1. Zagadaj na przerwie

Na pewno w swojej klasie znajdziesz kogoś ciekawego, z kim zechcesz zamienić słowo. Przypatrz się kiedy nie ma nic ważnego do zrobienia i zapytaj o lekcję, czytaną wcześniej książkę itp. Jeśli jednak widzisz, że ta osoba jest zajęta, odczekaj na lepszy moment – czasem nie warto komuś przeszkadzać.

#2. Kółka tematyczne

Z pewnością znajdziesz coś ciekawego w ofercie swojej szkoły lub domu kultury, a może nawet odkryjesz nowe pasje. Z powodzeniem możesz też spotkać i poznać kolegów i koleżanki z klasy i całej szkoły. Temat do rozmowy znajdzie się szybko – już macie coś wspólnego, czyli te zajęcia. Tym sposobem można stworzyć całkiem fajną, zgraną ekipę.

#3. Konkursy

Oprócz testowania umiejętności, uznania oraz szansy na wygraną, w przerwie czekając na wyniki można pogadać z kimś, kto może okazać się naprawdę ciekawą osobą. Czemu nie spróbować?

#4. Wycieczki

Często szkoła organizuje międzyklasowe wyjazdy, więc czemu nie pogadać z kimś wtedy? Ważne tylko, by przełamać nieśmiałość! Możesz zagaić kogoś mówiąc coś o miejscu, w którym odbywa się wycieczka, ten temat na pewno zdobędzie zainteresowanie. Na wycieczce oczywiście skorzystasz też zwiedzając. Po powrocie jest szansa, że ktoś nieuczestniczący w wyjedzie, będzie chciał obejrzeć zdjęcia i dowiedzieć się jak było.

#5. Samorząd i inne organizacje wewnątrzszkolne

Co prawda nie każdy jest stworzony do aktywności w samorządzie szkolnym, wolontariacie czy innych organizacjach, ale jeśli jest to coś, w czym czujesz się dobrze, to super się składa – przy organizacji i planowaniu wydarzeń w szkole, zbieraniu pomysłów na tygodnie tematyczne i konkursy, będziesz mieć kontakt z wieloma osobami. Może z którąś z nich się zakumplujesz?

#6. ,,Czy mogę pożyczyć długopis?”

Jest to znane nam wszystkim pytanie, a może rozpocząć ciekawą rozmowę. Lepiej jednak nie zadawać go zbyt często, bo to nie wpływa dobrze na reputację, poza tym nauczyciele zwykle nie przepadają za rozmowami na ich lekcjach.

Mamy nadzieję, że wpis okaże się pomocny. A jakie są Wasze sposoby na poznanie nowych osób?

Czytaj także: Jak znaleźć przyjaciółkę?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj