Jeśli zastanawiasz się, co daje rezygnacja z szamponu do włosów, to w tym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Większość nastolatek myje włosy co max. 2-3 dni, a nawet codziennie. Używają do tego szamponu i nie wyobrażają sobie zastąpić go czymś innym. Coraz częściej słyszy się jednak o kobietach (i dziewczynach), które świadomie rezygnują ze stosowania środków chemicznych i stawiają na naturalność.

Co daje rezygnacja z szamponu do włosów?

Czym można zastąpić szampon?

Niektóre dziewczyny używają do mycia zwykłej wody, ale można do tego wykorzystać również mydło w kostce do mycia włosów, sodę oczyszczoną albo ocet jabłkowy.

Co daje rezygnacja z szamponu do włosów?

Przede wszystkim nie narażamy skóry głowy oraz włosów na działanie chemii (albo przynajmniej znacznie je ograniczamy). Szampony potrafią podrażnić skórę głowy i często doprowadzają do pojawienia się łupieżu – stosując ich zamienniki nie mamy tego problemu. Zazwyczaj też (paradoksalnie), kiedy rezygnujemy z używania szamponu, nasze włosy przestają się tak mocno przetłuszczać, choć na ten efekt trzeba trochę poczekać. Nie można zapominać o korzyściach finansowych, choć nie powinny być one głównym powodem do zmian.

Choć niektórym ciężko to sobie wyobrazić, można zrezygnować z używania szamponu do włosów i niesie to za sobą szereg korzyści. Pamiętaj, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, a później już jakoś leci 🙂

Wyobrażasz sobie zrezygnować z szamponu do włosów? A może już to zrobiłaś? Napisz nam o tym w komentarzu!

Czytaj także: Modne fryzury dla kręconych włosów

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie, żeby przestać używać szamponu, chociaż i tak mam z nimi problem. Niektóre składniki mnie uczulają, przez co mogę używać tylko tych naturalnych.

  2. Ja stosuję metodę CG czyli myję włosy myjadłem i kiedyś myłam też mąką, ale nie wyobrażam sobie myć włosów samą wodą. Da się nią domyć cały bród z włosów i skóry głowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj