Sprawdź, co dzieje się z ciałem po rozstaniu! Jak się okazuje Twoje ciało może cierpieć równie mocno, co dusza.

Złamane serce to ciężki czas zarówno dla duszy, jak i dla ciała. Organizm ludzki cierpi z powodu miłości razem z duszą. Poniżej znajdziesz kilka objawów, które mogą dotknąć dotknąć Twój organizm po rozstaniu lub niespełnionej miłości.

Mieszanka uczuć

Towarzyszą Ci skrajne emocje, masz mętlik w głowie i nie wiesz, co masz myśleć. Przez natłok myśli jesteś niezdecydowana, nie możesz się skoncentrować. Analizujesz swoje problemy miłosne i przez to masz problem ze skupieniem się na codziennych czynnościach. Kiedy ktoś złamie Ci serce, Twój świat zostaje przewrócony do góry nogami, a co za tym idzie – Twój mózg pracuje inaczej, ponieważ ciężko mu się skoncentrować. To normalne, że w tym czasie jesteś niestabilna emocjonalnie, ale nie martw się – to minie.

Serce zwalnia

Słyszałaś historie o ludziach, którzy zmarli z powodu złamanego serca? Tak, to może się zdarzyć. Jest potwierdzone medycznie, że nieszczęśliwi w miłości mogą odczuwać bóle w klatce piersiowej, a ich mięśnie sercowe słabną. Odnotowano też przypadki zawału serca u osób po bolesnym rozstaniu. Dlatego jeśli odczuwasz ból w klatce piersiowej, warto się przebadać – tak na wszelki wypadek.

Skurcze

Przez stres związany z nieszczęśliwą miłością, mięśnie są obolałe i często możesz odczuwać skurcze – najczęściej są to skurcze żołądka. Przez te dolegliwości możesz czuć się przemęczona i osłabiona, dlatego unikaj ciężkich ćwiczeń i fast foodów, odpręż się i zrelaksuj – poświęć chwilę dla siebie i zapomnij o całym świecie – to naprawdę pomaga!

Zmieniają się nawyki żywieniowe

Ludzie różnie reagują na stres i niepowodzenie w związku. Jeśli chodzi o odżywianie – jedni zajadają stres, a inni nie mogą patrzeć na jedzenie. To całkiem normalne w takich sytuacjach, ale musisz obserwować swój organizm i kontrolować dietę.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1 KOMENTARZ

  1. oh, kiedy miałam złamane serce przez mojego ostatniego chłopaka to poradziłam sobie. przekułam zawód w coś dobrego. zaczęłam lepiej jeść, uważać na to ile piję. do dzisiaj zresztą piję dwie butelki dziennie i czuje się świetnie! mój metabolizm się poprawił, czuje się bardziej dotleniona, chodzę na spacery i często odwiedzam siłownię. mam motywację do życia! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here