Sprawdź, co dzieje się z ciałem po rozstaniu! Jak się okazuje Twoje ciało może cierpieć równie mocno, co dusza.

Złamane serce to ciężki czas zarówno dla duszy, jak i dla ciała. Organizm ludzki cierpi z powodu miłości razem z duszą. Poniżej znajdziesz kilka objawów, które mogą dotknąć dotknąć Twój organizm po rozstaniu lub niespełnionej miłości.

Co dzieje się z Twoim organizmem, gdy masz złamane serce?

Mieszanka uczuć

Towarzyszą Ci skrajne emocje, masz mętlik w głowie i nie wiesz, co masz myśleć. Przez natłok myśli jesteś niezdecydowana, nie możesz się skoncentrować. Analizujesz swoje problemy miłosne i przez to masz problem ze skupieniem się na codziennych czynnościach. Kiedy ktoś złamie Ci serce, Twój świat zostaje przewrócony do góry nogami, a co za tym idzie – Twój mózg pracuje inaczej, ponieważ ciężko mu się skoncentrować. To normalne, że w tym czasie jesteś niestabilna emocjonalnie, ale nie martw się – to minie.

Serce zwalnia

Słyszałaś historie o ludziach, którzy zmarli z powodu złamanego serca? Tak, to może się zdarzyć. Jest potwierdzone medycznie, że nieszczęśliwi w miłości mogą odczuwać bóle w klatce piersiowej, a ich mięśnie sercowe słabną. Odnotowano też przypadki zawału serca u osób po bolesnym rozstaniu. Dlatego jeśli odczuwasz ból w klatce piersiowej, warto się przebadać – tak na wszelki wypadek.

Skurcze

Przez stres związany z nieszczęśliwą miłością, mięśnie są obolałe i często możesz odczuwać skurcze – najczęściej są to skurcze żołądka. Przez te dolegliwości możesz czuć się przemęczona i osłabiona, dlatego unikaj ciężkich ćwiczeń i fast foodów, odpręż się i zrelaksuj – poświęć chwilę dla siebie i zapomnij o całym świecie – to naprawdę pomaga!

Zmieniają się nawyki żywieniowe

Ludzie różnie reagują na stres i niepowodzenie w związku. Jeśli chodzi o odżywianie – jedni zajadają stres, a inni nie mogą patrzeć na jedzenie. To całkiem normalne w takich sytuacjach, ale musisz obserwować swój organizm i kontrolować dietę.

Bezsenność

Związek chemiczny zwany dopaminą odpowiada za regulację naszego snu. Przez natłok myśli i stres organizm uwalnia dopaminę, co powoduje bezsenność. W takiej sytuacji powinny pomóc tabletki uspokajające lub w skrajnych przypadkach środki nasenne.

Spóźniony okres

To kolejny objaw stresu. Organizm kobiety drastycznie reaguje na nadmiar nerwów. Co gorsze, spóźnianie się miesiączki powoduje jeszcze większy stres. Nie denerwuj się i zrelaksuj, niedługo wszystko się unormuje, jeśli tylko nie będziesz się tak denerwować.

Organizm choruje

Gdy masz złamane serce, zapewne czujesz się jakby cały świat się zawalił. Cierpi również Twój organizm, więc możesz podupadać na zdrowiu. Zwykle takie osoby stają się przeziębione lub chorują na grypę. Musisz pić dużo wody i brać witaminę C, ponieważ słabnie również Twoja odporność.

Osłabione włosy, skóra i paznokcie

Przez nerwowość i zmartwienia cierpi również nasza uroda. Jeżeli zauważysz, że włosy nadmiernie wypadają, na twarzy wyskakują nowi nieprzyjaciele, a paznokcie się łamią, nie przejmuj się! Pamiętaj za to o zdrowym odżywianiu i witaminach.

Czytaj także: Jak się pozbierać po rozstaniu?

rozstanie

Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

  1. oh, kiedy miałam złamane serce przez mojego ostatniego chłopaka to poradziłam sobie. przekułam zawód w coś dobrego. zaczęłam lepiej jeść, uważać na to ile piję. do dzisiaj zresztą piję dwie butelki dziennie i czuje się świetnie! mój metabolizm się poprawił, czuje się bardziej dotleniona, chodzę na spacery i często odwiedzam siłownię. mam motywację do życia! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj