Związek z siostrą przyjaciela
Związek z siostrą przyjaciela

W dzisiejszym wpisie zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami dziewczyn na temat tego, co dla nich jest ważne w związku.

Jesteś w związku z chłopakiem już jakiś czas i zastanawiasz się, co powinno być ważne w Waszej relacji? Przeczytaj opinie innych dziewczyn, które piszą o tym, co według nich jest najbardziej istotne w stosunkach z ukochaną osobą.

Co jest ważne w związku? CZĘŚĆ 1

Odpowiada Zuzia:

,,Dla mnie najważniejsza w związku jest atmosfera – to, jak się czujemy z daną osobą. Powinno być lekko, bez żadnych wymuszeń – krótko mówiąc – to powinna być osoba, z którą czujemy się najbardziej komfortowo.

Oprócz tego dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy jest również stabilizacja. Jeśli nie jestem w stanie wyobrazić sobie całego życia z tą osobą, to znaczy, że to nie jest to. Ponadto według mnie ważne jest też to, aby nie musieć o nic walczyć w związku. To nie powinno wyglądać tak, że zabiegamy o uwagę drugiej połówki, a nasza relacja to ciągła walka o coś, co powinno być proste i naturalne”.

Odpowiada Natalia:

,,Według mnie w związku ważne jest zaufanie, szczerość, wsparcie w trudnych chwilach, akceptacja, pomoc, pocieszanie i rozweselanie, ale chyba najważniejsza jest miłość i prawdziwe uczucie, bo bez tego nie ma związku.

Trzeba też związek pielęgnować i spędzać razem dużo czasu. Ważne, aby nie zaniedbać relacji, a wszystkie najpiękniejsze chwile przeżywać razem”.

Odpowiada Ania:

,,Moim zdaniem najważniejsze w związku jest zaufanie, poczucie bezpieczeństwa oraz swobodność w obecności bliskiej sercu osoby”.

Odpowiada Dominika:

,,Myślę, że na pewno komunikacja. Przy ciągłych niedopowiedzeniach bardzo ciężko jest zbudować zaufanie i intymność, której związek potrzebuje.

Na drugim miejscu jest właśnie zaufanie i intymność, bo to jednak łamanie pewnych barier – choćby cielesnych. Poczucie bezpieczeństwa to również bardzo ważna kwestia. Ja bym nie mogła być w związku, w którym bałabym się, że ktoś mnie na przykład wyśmieje.

Myślę, że oprócz tego ważna jest też namiętność, bo ona świetnie pomaga zbliżyć się do siebie na początku, ale też rozsądek i takie niewyidealizowane postrzeganie siebie – poznanie swoich wad, ale też próba poprawienia tych defektów na lepsze. Nie ma nic gorszego dla związku, jak jedna osoba walczy, a druga się nie stara lub obie strony są przeciw sobie.

Może dodałabym jeszcze to, żeby zbyt pochopnie nie podejmować decyzji i dbać również o siebie. Nie uzależnić się od siebie nawzajem, tylko właśnie prowadzić życie ,,razem, ale osobno”, a nie tylko razem i inaczej nie, bo gdy coś nie wyjdzie, to bardzo ciężko jest przejść w nowy etap samodzielnego życia”.

A Twoim zdaniem co jest ważne w związku? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: W jaki sposób możesz go zaskoczyć?

8 zasad udanego związku
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/485896247297151236

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj