Źródło: Pinterest

Twój chłopak jest zamknięty w sobie i nie potrafi mówić o uczuciach? Sprawdź, jak pomóc mu się otworzyć!

Wielu chłopców nie lubi mówić o uczuciach, ponieważ wydaje im się to mało męskie. Jeśli Twój ukochany nie miał takich wzorców w dzieciństwie (jego tata nie mówił o swoich uczuciach), to najprawdopodobniej sam przejął takie zachowania i on również będzie miał z tym problem. Czy można coś zrobić, żeby facet zaczął mówić na głos, co czuje? Próbować zawsze warto, dlatego nigdy się nie poddawaj.

Co robić, gdy on nie potrafi mówić o uczuciach?

Gdy jesteście ze sobą krótko…

Prawdopodobnie on nie mówi co czuje, bo boi się odrzucenia. Szczególnie na początku znajomości, on nie wie czy odwzajemniasz jego uczucia i dlatego boi się je okazać. Być może to Ty będziesz musiała pierwsza powiedzieć mu co czujesz.

Gdy jesteście ze sobą dłużej…

Naucz go dialogu. Jeśli on nie mówi co czuje, Ty musisz przejąć inicjatywę. Mów o swoich uczuciach i zadawaj mu pytania. Na początku może być ciężko, ale z czasem powinno być coraz lepiej. Za każdym razem, gdy on powie co czuje, pochwal go i powiedz, że sprawia Ci to radość. Mówienia o uczuciach można się nauczyć, a przecież jemu powinno zależeć na tym, abyś była szczęśliwa.

Zawsze go słuchaj. Bez względu na to czy on mówi o rzeczach, które Cię interesują bardziej, czy mnie, zawsze słuchaj z zaciekawieniem jego opowieści. Jeśli on zauważy, że nie jesteś zainteresowana tym, co mówi, może również przestać mówić o uczuciach i bardziej zamknąć się w sobie. Pamiętaj, że słuchanie to coś więcej niż potakiwanie i mruczenie co jakiś czas ,,yhm”, ,,tak, tak” itp. Utrzymuj kontakt wzrokowy i zadawaj raz na jakiś czas pytania, w przeciwnym razie on się domyśli, że tylko udajesz zainteresowaną.

Uzbrój się w cierpliwość. Doceń każdą jego podjętą próbę rozmowy o uczuciach i niczego nie próbuj przyspieszyć. Jeśli to jego pierwszy związek, on musi się nauczyć mówienia o tym co czuje, dlatego Twoje wsparcie i zrozumienie będą mu bardzo potrzebne.

Czytaj także: Dlaczego dziewczyny wolą starszych chłopców?

chłopak nie mówi co czuje

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj