ważysz więcej niż Twój chłopak

Ważysz więcej niż Twój chłopak? Sprawdź, co robić w tej sytuacji!

Na naszą wagę wpływ ma kilka czynników. Poczynając od uwarunkowań genetycznych, poprzez sposób odżywiania i aktywność fizyczną, aż do chorób, które mogą powodować wahania wagi. W wieku dojrzewania nagłe tycie lub chudniecie nie jest niczym niezwykłym. Wiele osób to rozumie i akceptuje lub po prostu stara się z tym żyć. Grubszy chłopak ze szczupłą dziewczyną przy boku, nie wzbudza sensacji. Problem zaczyna się w momencie, gdy sytuacja jest odwrotna – to dziewczyna jest większa, niż jej chłopak. Co wtedy robić?

Co robić, jeśli ważysz więcej niż Twój chłopak?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że ludzie są różni – jedni wysocy, drudzy niscy, rudzi, blondyni, czarni, biali, żółci, grubi i chudzi. Dobieranie się w pary odbywa się na zasadzie podobieństw albo różnic. Coraz częściej możemy spotkać pary ?mieszane”, np. białoskórą dziewczynę z czarnoskórym chłopakiem albo chłopaka z wyższą od siebie dziewczyną. Problem pojawia się w przypadku związku otyłej dziewczyny ze szczupłym (albo co gorsza – umięśnionym!) chłopakiem. Takie pary często muszą mierzyć się z krzywymi spojrzeniami lub nieprzychylnymi komentarzami.

Zanim uwierzysz w to, że Wasze odmienne sylwetki są problemem, pomyśl o tym, że Twój chłopak jest z Tobą nie bez powodu. Skoro jesteście razem, to znaczy, że on Cię kocha i akceptuje taką, jaka jesteś. Czy to nie jest wystarczający powód, żeby przestać się przejmować opinią innych?

Często zbyt wiele czasu poświęcamy na zastanawianie się, co myślą o nas inni. Pamiętaj, że oni za Ciebie życia nie przeżyją. Skoro Ty i Twój chłopak jesteście razem szczęśliwi, to inni nie powinni się liczyć.

To, czy jesteś grubsza czy chudsza, wyższa czy niższa, ładniejsza czy brzydsza niż Twój chłopak, nie ma żadnego znaczenia, jeśli się kochacie!

Czytaj także: 6 sekretów szczęśliwego związku

ważysz więcej niż Twój chłopak

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Chciałabym tylko dopowiedzieć o uwarunkowaniach biologicznych. Kobiety i mężczyźni są już tak stworzeni, że płeć żeńska ma większe skłonności do tycia niż płeć męska. Jest tak, ponieważ kobiety rodzą dzieci, a żeby urodzić zdrowe dziecko, organizm kobiety powinien być odpowiednio przygotowany na ciążę. Waga czy rozmiary, jakie teraz są uważane za “zbyt duże” w kontekście czysto biologicznym są one jak najbardziej w porządku. Organizm kobiety lubi “sobie odkładać”, aby potem w razie ciąży dziecko miało odpowiednią ilość wszystkiego.

    Przede wszystkim trzeba też pamiętać, że tak w zasadzie to dzisiejsze normy to stek bzdur. Perfekcyjnych dziewczyn nie ma, a tych zbliżonych do ideału jest z 5%, a nawet takie będą dla kogoś nieatrakcyjne. Tak naprawdę to wygląd nie ma dużego znaczenia w związku. Oczywiście, wygląd przyciąga i zwraca uwagę, ale to co zatrzymuje to charakter i zachowanie. Ile jest takich dziewczyn, które są puszyste, ale nie mogą odpędzić się od chłopaków, bo mają coś w sobie (np. wspaniały charakter). Grunt to wytworzyć w sobie dobre cechy 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj