zdjęcia z wakacji
Źródło: Pinterest

Wakacje dopiero się zaczęły, a Ty już się nudzisz? Sprawdź jak w pożyteczny lub przyjemny sposób spędzić przerwę międzysemestralną.

Wakacje – wszyscy czekają na nie z niecierpliwością, a kiedy w końcu już nadejdą, po początkowej euforii przychodzi znużenie. Co robić z nadmiarem wolnego czasu? W tym wpisie znajdziesz kilka pomysłów!

Co robić w wakacje?

Czytanie książek

Być może nie miałaś na to czasu w ciągu roku szkolnego, więc właśnie masz czas, żeby nadrobić zaległości.

Piknik

Opcjonalnie może być całodniowa wycieczka w nieznane miejsce. Umów się z koleżankami i wyruszcie w nieznane. Oczywiście warto wcześniej choć trochę poznać miejsce, dokąd się wybierzecie lub mieć ze sobą mapę. Dobrym pomysłem jest też uprzedzenie kogoś, gdzie będziecie, bo nawet w dobie smartfonów, można się zgubić (zasięg nie wszędzie jest taką oczywistą sprawą).

Nagranie filmu

Mogą to być najpiękniejsze wspomnienia z całych wakacji lub wyreżyserowany film. Podczas jego kręcenia, będziesz się świetnie bawić, a wspomnienia pozostaną do końca życia. Warto zaangażować w ten pomysł większą liczbę znajomych.

Co robić w wakacje?
Źródło: Pinterest

Zwiedzanie miasta

Jeśli pochodzisz z większej miejscowości, na pewno są tam miejsca, których nie znasz. Pójdź tam i po prostu się ,,zgub”. To świetny sposób na poznanie nowych miejsc (sklepy, galerie, kawiarnie), o którym potem będziesz mogła opowiedzieć znajomym.

Porządki

Brzmi mało atrakcyjnie, ale wakacje to właściwie najlepszy moment na generalne sprzątanie. Na pewno masz masę rzeczy, których już nie potrzebujesz, być może coś uda się sprzedać (np. stare ubrania). Jeśli masz możliwość, poprzestawiaj meble lub pomaluj ściany! Taka zmiana otoczenia przyda Ci się, szczególnie, jeśli nie masz w planach żadnego wyjazdu. Porządki mogą też dotyczyć Twojego komputera – niepotrzebne pliki, znajomi na Facebooku 🙂

Praca

Więcej na temat sposobów na zarobienie pieniędzy dla nastolatków, znajdziecie we wpisie: Sposoby na zarobienie pieniędzy dla nastolatków!

Co robić w wakacje?
Źródło: Pinterest

Ćwiczenia

W ciągu roku nie miałaś czasu na aktywność fizyczną? Zacznij już dziś i wyrób sobie zdrowe nawyki! Nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć o siebie dbać.

Gotowanie

Wakacje to świetny moment, żeby przetestować nowe przepisy kulinarne. Jeśli zaczniesz ćwiczyć, powinnaś też zmienić nawyki żywieniowe. Poszukaj ciekawych przepisów w sieci, a te, które Ci się spodobają, przepisz do zeszytu. Jesteś kreatywna? Stwórz własną książkę kucharską! Możesz to zrobić na komputerze lub w zeszycie. Koniecznie dołącz zdjęcia przygotowanych przez siebie posiłków!

Nauka języka

W dzisiejszych czasach języki obce to podstawa, a nauka w szkole rzadko jest owocna. Bez względu na to, kim chcesz zostać w przyszłości, język angielski powinnaś umieć biegle (nawet jeśli Twoja praca tego nie będzie wymagać, na pewno wybierzesz się kiedyś na zagraniczne wakacje, a w najgorszym wypadku obcokrajowiec będzie Cię pytał w Twoim mieście o drogę, więc warto umieć coś więcej niż ,,go” i tłumaczyć drogę na migi). Pół godziny nauki dziennie to nie jest duże wyrzeczenie, a na pewno prędzej czy później Ci się to przyda.

Wieczór filmowy

To dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Urządźcie sobie z tego rytuał i raz w tygodniu oglądajcie wybrany przez kogoś film – najlepiej nich za każdym razem, wybiera go ktoś inny.

Polecamy: Stwórz swój własny ciuch z naszywkami!

8 KOMENTARZE

  1. Można robić wiele fajnych rzeczy.
    ja postawiłem na aktywność i coś czego nigdy nie robiłem – spływ kajakowy!
    to niesamowita przygoda 🙂

  2. Nie ma to jak spływ kajakowy w wakacje..
    Naprawdę kocham ten okres głównie za piękną pogodę i możliwość skorzystania z tylu atrakcji, jak na przykład Turystyka Wodniak Krutyń.

  3. Napiszecie post :Jak zacząć ćwiczyć, by nie przestać? Albo jakieś ćwiczenia na pośladki i nogi :D?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj