para
Źródło: Źródło: https://favim.com/image/301628

Zbliża się Twój pierwszy raz i w związku z tym jesteś w ogromnym stresie? Zobacz, o czym warto porozmawiać z partnerem przed, aby wszystko wyszło jak najlepiej.

Pierwszy raz to nie tylko ważny, ale i stresujący moment w życiu nastolatków. Każdy przygotowuje się do tego momentu inaczej, każdy ma inne nastawienie. O czym jednak warto pamiętać, zanim dojdzie między Wami do czegoś więcej? Co warto ustalić i przygotować, aby nie było niemiłych niespodzianek? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Co warto ustalić przed pierwszym razem?

#1. Zabezpieczenie

Jest to najważniejsza rzecz, jeśli chodzi o pierwszy raz. Warto dokładnie ustalić formę zabezpieczenia i odpowiednio ją przygotować. Poczytaj o antykoncepcji oraz ryzyku zajścia w ciążę. Nigdy nie idź z chłopakiem do łóżka bez przygotowania i zadbania o zabezpieczanie.

#2. Odpowiednie miejsce

Warto również zatroszczyć się o odpowiednie miejsce, na Wasz pierwszy raz. Zwróćcie uwagę na to, aby było bezpieczne, ciche i aby nikt Wam nie przeszkadzał. Raczej nie planujcie pierwszego współżycia na łonie natury, w samochodzie czy w lesie. Miejsce na pierwszy raz powinno być suche, ciepłe i przestronne, aby nic się nikomu nie stało.

#3. Ochrona przed chorobami wenerycznymi

Warto również pamiętać, że istnieje ryzyko zarażenia się chorobami wenerycznymi. Jeśli nie planujecie zastosować zabezpieczenia, które dodatkowo ochrania przed chorobami, warto postarać się o badania na choroby przenoszone drogą płciową.

#4. Plan B

Zawsze warto mieć w głowie plan B, na wypadek gdyby coś nie wyszło. Może zdarzyć się, że Twój partner ze stresu zrezygnuje lub Ciebie będzie zbyt bardzo boleć. Warto omówić kilka takich sytuacji i ustalić, jakie działanie się wtedy podejmie. Pamiętaj, że bardzo często pierwszy raz nie wychodzi i absolutnie nie jest to powód do wstydu. Każdy organizm reaguje inaczej. Zawsze można spróbować jeszcze raz.

#5. Słowo bezpieczeństwa

Na wypadek gdyby któreś z Was poczuło się niekomfortowo, warto ustalić jakieś słowo-klucz, które będzie jasnym sygnałem, że chcecie przerwać. W tych wszystkich emocjach, druga strona może nie od razu zareagować na zwyczajne ?NIE?, szczególnie jeśli macie skłonności do droczenia się czy sarkazmu.

#6. Atmosfera

Warto już szybciej zadbać o atmosferę, aby jak najmniej się stresować. Może relaksująca kąpiel przed, płatki róż albo świeczki rozstawione w pokoju? Warto zatroszczyć się o to, aby wszystko przebiegało powoli i było jak najbardziej romantycznie. Pomóc może tutaj także długa gra wstępna, która nieco Was rozluźni.

#7. Granice

Warto już wcześniej zaznaczyć czego na pewno nie chcemy robić, gdzie są nasze granice, na co się nie zgadzamy. Dzięki temu unikniecie przykrych sytuacji.

Zanim to zrobicie, porozmawiajcie szczerze, czy na pewno oboje tego chcecie i czy jesteście gotowi. Jeśli tylko któreś z Was poczuje się niepewnie lub będzie miało wiele obaw, poczekajcie. Będziecie mieć jeszcze dużo czasu na taki krok ?

Powodzenia!

Polecamy: Co robić, gdy pierwszy raz był nieudany?

para
Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj