pierwszy raz
Źródło: Rebloggy.com

Czekaliście na to od bardzo dawna, wszystko było dokładnie zaplanowane… A może zdecydowaliście się na ,,spontan” i coś nie wyszło? W tym wpisie podpowiadamy co robić, gdy pierwszy raz nie był jak z bajki.

Nie ma się co oszukiwać – pierwszy raz to dla większości osób ogromny stres. Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku, towarzyszy nam brak pewności siebie oraz strach przed poniesieniem ,,porażki”. Warto jednak wyzbyć się takiego myślenia, bo nikt nie rodzi się w tym fachu mistrzem 🙂 Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się, co ewentualnie może pójść nie tak i jak się wtedy zachować.

Co robić, gdy pierwszy raz był nieudany?

Na początek przybliżmy najczęściej spotykane problemy, które mogą przydarzyć się podczas pierwszego razu.

  • jego członek nie chciał stanąć
  • ból lub krwawienie
  • zbyt szybki finisz
  • niedopasowanie
  • rzeczywistość odmienna od oczekiwań.

Jak się zachować, kiedy pierwszy raz był nieudany?

Przede wszystkim oboje powinniście podejść do tego na spokojnie. Wzajemne oskarżenia w niczym Wam nie pomogą. Reakcje na stres mogą być bardzo różne, dlatego powinniście być przygotowani na każdą okoliczność.

Nie udawajcie, że nic się nie wydarzyło. Kiedy znajdziemy się w krępującej sytuacji, pojawia się pokusa, aby przemilczeć temat i udawać, że nic się nie stało. Jeżeli chodzi o pierwszy raz (jak i inne ważne wydarzenia) lepiej będzie porozmawiać. Powiedzcie o swoich uczuciach, ale w taki sposób, aby nie urazić tej drugiej osoby.

Wspólnie zastanówcie się, co dalej. Najlepiej, jeśli żadne z Was nie zniechęci się po nieudanym pierwszym razie. Po prostu spróbujcie po raz kolejny, bogatsi o doświadczenie, które już zdobyliście. Jeśli jednak któreś z Was potrzebuje więcej czasu, dajcie go sobie. Kluczem jest tutaj szczera rozmowa oraz wsparcie ze strony partnera.

Nie załamujcie się. Najważniejsze w tym momencie jest to, żebyście byli dla siebie wyrozumiali. Tak naprawdę to nie jest koniec świata, więc nie ma sensu, żebyście tak to traktowali.

Bez względu na to, co było przyczyną niepowodzenia pamiętajcie, że nie jesteście jednymi, których to spotkało. Jeśli oboje wykażecie się cierpliwością i będziecie się wzajemnie wspierać, to z pewnością następnym razem będzie lepiej!

Czytaj także: Najczęstsze powody kłótni z chłopakiem

Pierwsza noc z chłopakiem
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/405605510192803352

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj