kłótnia z chłopakiem
Źródło: Favim

O co najczęściej sprzeczamy się, będąc w związku? W tym wpisie przedstawiamy najbardziej popularne powody kłótni z chłopakiem!

Nie da się całkowicie wyeliminować kłótni w związku. U każdej pary prędzej czy później dochodzi do różnicy zdań, która najczęściej kończy się sprzeczką. Co najczęściej staje się kością niezgody? Poniżej zamieszczamy 5 najbardziej popularnych powodów.

Najczęstsze powody kłótni z chłopakiem

#1. Rutyna

Rutyna potrafi zniszczyć nawet najlepszy związek. Kiedy zaczynamy z kimś być jest cudownie. Z czasem jednak emocje opadają, wkrada się codzienność… To może rodzić frustrację i prowadzić do kłótni. Jak walczyć z rutyną? Wróćcie pamięcią do początków Waszej znajomości. Przypomnijcie sobie, jak się wtedy staraliście i spróbujcie to odbudować. Drugą metodą walki z rutyną jest spontaniczność. Zacznijcie robić coś inaczej niż zwykle. Netflix i ciepły koc to Wasz sposób na wieczór? Idźcie do kina! Często jadacie w restauracjach? Zapiszcie się na kurs pizzy! Czasami wystarczą drobiazgi, aby w związku znowu pojawiły się iskry.

#2. Samotne wyjścia

Bez względu na to, które z Was częściej wychodzi gdzieś samotnie, może się zdarzyć, że druga strona będzie miała zastrzeżenia. Im częściej takie wyjścia się zdarzają i im mniej jest zaufania w związku, tym większe mogą być kłótnie. Czy można coś na to poradzić? Oczywiście! Najpierw jednak trzeba ze sobą szczerze porozmawiać, aby ustalić, w czym dokładnie tkwi problem. Czy partner czuje się zaniedbywany, bo znajomi są na pierwszym miejscu? A może chodzi o brak kontaktu, przez co druga strona się zamartwia? Lekarstwem na sprzeczki mogą być cykliczne spotkania w większym gronie, no i oczywiście czas spędzony tylko we dwoje.

#3. Nieporządek

Problem bałaganiarstwa dotyczy częściej par, które już mieszkają ze sobą, jednak nie zawsze. Im dłużej przebywamy razem, tym bardziej dostrzegamy bałaganiarstwo partnera (albo partner nasze). To może powodować kłótnie, szczególnie jeśli jedna ze stron jest przyzwyczajona do porządku. Jak można temu zaradzić? Przede wszystkim ważna jest rozmowa oraz zachęcanie i przypominanie. Tylko w ten sposób można mieć nadzieję, że partner zacznie sprzątać. Dla par, które mieszkają ze sobą proponujemy dwa rozwiązania – podział obowiązków albo wspólne porządki.

#4. Brak romantyczności

Brak romantyczności to zarzut, który kierowany jest głównie do chłopaków. Wiele dziewczyn marzy o tym, aby ich partner czymś je zaskoczył lub wręczył jakiś drobiazg bez okazji. Faceci natomiast rzadko przywiązują uwagę do takich ,,błahostek”. Aby zapobiec kłótniom warto powiedzieć partnerowi wprost o swoich oczekiwaniach. Pomoże to uniknąć wielu rozczarowań, a partnerowi umożliwi spełnienie naszych marzeń.

#5. Niewystarczające poświęcanie uwagi

Kiedy jeden z partnerów ma wiele zadań i obowiązków, drugi może czuć się zaniedbywany. Jeżeli na dodatek zabiegany partner ma wielu znajomych, którym poświęca czas, kłótnia murowana. Co można na to zaradzić? Przede wszystkim należy przewartościować priorytety. Związek, w którym jedna osoba nie poświęca zbyt wiele uwagi drugiej osobie, ma małe szanse na przetrwanie. Warto zaprosić partnera do naszego świata – być może w niektórych zajęciach można uczestniczyć wspólnie.

Czy kłótnie są nam potrzebne?

Kłótnie nie zawsze muszą oznaczać coś złego. Jeśli od czasu do czasu pomiędzy partnerami dochodzi do spięć, to może być to pretekst do wyrzucenia z siebie tego, co nas gryzie. W takiej sytuacji sprzeczki mogą wręcz być korzystne dla relacji. Warunek jest jeden: musicie ze sobą rozmawiać i wyjaśniać wszelkie wątpliwości.

Zbyt częste kłótnie są niestety sygnałem, że coś nie gra. Związek nie powinien polegać na ciągłej walce partnerów. Jeżeli tak to wygląda, to należałoby się zastanowić, jak to zmienić. Czasami konieczna jest terapia, ale bywa i tak, że najlepszym wyjściem jest rozstanie. Pamiętaj, że bycie z kimś to nie kara, ani przymus, lecz Twój wybór.

Czytaj także: Zachowania dziewczyn, które denerwują chłopaków

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj