Co warto zobaczyć w Barcelonie?
Zdjęcie autorstwa Chait Goli z Pexels

W tym wpisie znajdziecie 6 miejsc, które warto zobaczyć w Barcelonie.

Hiszpania to kraj często odwiedzany przez Polaków, ale również ludzi z innych zakątków świata. W tym wpisie podpowiemy Wam, co warto zobaczyć w jednym z największych miast tego słonecznego kraju.

Barcelona jest przepięknym, dużym miastem z wieloma miejscami, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Choć oficjalnie Barcelona należy do Hiszpanii, to sami mieszkańcy tego miasta uważają się za osobne katalońskie państwo i starają się o niepodległość.

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

  • La Rambla – najsłynniejsza barcelońska ulica, która prowadzi do morza. Można na niej zakupić pamiątki lub odwiedzić jedną z wielu restauracji, które znajdują się przy niej. My polecamy spróbować ?gorących lodów” (są to lody zamknięte w gorącym wafelku), które można kupić przy okazji spaceru tą ulicą.
  • Teren Montju?c – jest to piękny, rozległy teren, którego dużą atrakcją są ?tańczące” fontanny, których pokazy można zaobserwować w lecie. Dodatkowo cały obiekt jest imponujący, a budowle na nim mają swoje niezwykłe historie. Najważniejszym jednak miejscem jest stadion olimpijski, który został wykorzystany podczas Igrzysk w 1992 roku.
  • Park Güell – jest to ogromny park, którego piękno zapiera dech w piersiach. Zaprojektowany został przez Antonia Gaudíego – słynnego architekta. Zwiedzając to miejsce, warto przy okazji zapoznać się z historią jego życia i historią jego prac.
  • La Sagrada Familia – ten kościół to największe osiągnięcie Antonia Gaudíego. Niestety architekt nie zdążył dokończyć swojego dzieła, gdyż w międzyczasie zginął. Prace nad tą gotycką budowlą wciąż trwają, a bazylika jest często odwiedzana przez turystów z wielu zakątków świata.
  • La Boqueria – jest to targ położony zaraz przy ulicy La Ramble. Warto go zobaczyć, a nawet zakupić na nim tradycyjnie wyrabiane szynki, które są produktem, z którego słyną Hiszpanie. Na tym targu można się zaopatrzyć w świeże warzywa i owoce, a nawet lokalne słodycze.
  • L?Aquarium de Barcelona – jest to obowiązkowy punkt wycieczki dla miłośników zwierząt morskich. Oceanarium to jest jednym z największych w Europie i można w nim zobaczyć wiele gatunków zwierząt. Jedynym minusem tej wycieczki mogą być koszty biletu, który są niestety dość wysokie.

Mamy nadzieję, że jeśli planujecie wyjazd właśnie do tego pięknego miejsca, to nasz wpis będzie dla Was pomocny.

Polecamy: Miejsca, które warto zobaczyć w Niemczech

Co warto zobaczyć w Barcelonie?
Zdjęcie autorstwa Aleksandar Pasaric z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj