Źródło: Pinterest

Twój chłopak jest o Ciebie bardzo zazdrosny i chciałabyś coś z tym zrobić? W tym wpisie znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Mówi się, że odrobina zazdrości jest potrzeba w związku. Między zdrową, a chorobliwą zazdrością jest jednak cienka granica, którą łatwo przekroczyć. Co zrobić, jeśli nasz chłopak jest wobec nas bardzo podejrzliwy i nie do końca nam ufa? Czy można coś poradzić na wieczne oskarżenia o niewierność? Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc rozwiązać problem.

Co zrobić, gdy chłopak jest zazdrosny

Zacznij od rozmowy

Każdy problem najlepiej jest przedyskutować i nie inaczej jest w tym przypadku. Spróbuj wytłumaczyć swojemu ukochanemu, że go kochasz i nie ma powodów do zazdrości. Warto również uświadomić chłopaka, że jego oskarżenia są krzywdzące i niesłuszne, a być może dojdzie do wniosku, że jego zachowanie jest bezsensowne.

Nie dawaj mu powodów do zazdrości

Utrzymujesz kontakt ze swoim byłym? Nie dziw się w takim razie, że Twój chłopak czuje się zagrożony i jest zazdrosny. Może warto ograniczyć nieco częstotliwość kontaktu z ex? Postaw się na miejscu swojej drugiej połówki i zastanów czy Ty chciałabyś aby on przyjaźnił się ze swoją byłą?

Poznaj go z ,,konkurencją”

On jest zazdrosny o Twojego przyjaciela? Przedstaw ich sobie. Możesz zorganizować spotkanie w większej grupie, aby nie było niezręcznie, ale warto zaaranżować to spotkanie w taki sposób, aby mieli oni okazję choć przez chwilę ze sobą porozmawiać. Twój ukochany będzie mógł pokazać Twojemu przyjacielowi, że ,,ma na niego oko”, a jednocześnie pozna go i przekona się, że nie musi czuć się zagrożony.

Oko za oko

Jego zazdrość Cię denerwuje? Pokaż mu jak to jest. Być może ten sposób jest nieco dziecinny, ale jeśli wszystkie inne metody zawiodły, to co Ci szkodzi spróbować. Zacznij zachowywać się w dokładnie taki sam sposób, jak on. Niech zobaczy, jakie to uczucie, a być może najdzie go jakaś refleksja.

Cierpliwość

Weź głęboki wdech, a potem wydech. Zamknij oczy i policz do 10. Twój ukochany z pewnością ma mnóstwo zalet i jedną wadę – zazdrość. Nikt nie jest idealny (nawet Ty :))). Cierpliwie tłumacz i nie dawaj mu powodów, a być może on wreszcie przejrzy na oczy.

Gdy zazdrość staje się nie do wytrzymania…

Czasami jedynym wyjściem okazuje się terapia lub rozstanie. Zazdrość może wynikać z niskiej samooceny lub przykrych przeżyć z przeszłości. Jednak mimo tego, że w związku powinniśmy się wspierać, nie może być tak, że jedna strona jest krzywdzona z powodu problemów emocjonalnych, jakie ma druga strona. Jeśli sytuacja się nie poprawia (i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek się poprawi), to być może jedynym wyjściem jest zakończenie związku.

Polecamy: 10 powodów dlaczego lepiej mieć psa niż chłopaka

zazdrość w związku

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj