Ćwiczenia cardio bez siłowni
Źródło: Pinterest

Zapraszam na szybki przegląd ćwiczeń cardio, które można wykonywać bez ponoszenia większych kosztów.

Osoby próbujące schudnąć wiedzą, że aby było to możliwe, trzeba się odpowiednio odżywiać, a także ćwiczyć. Najlepiej sprawdza się tym wypadku trening siłowy, przeplatany z ćwiczeniami cardio. Wbrew pozorom treningi nie muszą dużo kosztować. Poniżej przestawiam propozycje ćwiczeń, które można wykonywać bez ponoszenia większych kosztów.

Ćwiczenia cardio bez siłowni i sprzętu

  • Bieganie – jedno z prostszych w wykonaniu ćwiczeń, które szybko daje widoczne efekty. Z czasem zakup profesjonalnego obuwia może być konieczny, ale na początku powinny wystarczyć zwykłe, wygodne adidasy z grubszą podeszwą.
  • Jazda na rolkach/wrotkach – ćwiczenie cardio, które pozwala spalić dużo zbędnych kalorii i wyrobić mięśnie nóg oraz pośladków. Zakup sprzętu to jednorazowy wydatek, który będzie nam służył przez lata.
  • Skakanie na skakance – pozwala się rozgrzać i poprawić koordynację ruchową, a przy tym spala mnóstwo kalorii.
  • Jazda na rowerze – wzmacnia kondycję oraz mięśnie, a przy tym nie obciąża stawów. W większości domów można znaleźć choćby jeden rower, więc jeśli masz to szczęście – odchodzą Ci wszelkie wydatki.
  • Marsz – to najpopularniejsze ćwiczenie na poprawę kondycji. Jego bardziej intensywną wersją jest marszobieg, który pozwala spalić jeszcze więcej kalorii.
  • Pływanie – regularne ćwiczenie wymaga wykupienia karnetu na basen, ale to tyle jeśli chodzi o ponoszenie kosztów. Dla uczniów i studentów zazwyczaj przewidziane są zniżki, więc koszt nie jest aż tak bardzo wysoki.
  • Joga ? ćwiczenie rozciągające. Może nie spala dużo kalorii, ale za to rozciąga mięśnie po treningu. Filmiki instruktażowe są ogólnodostępne w internecie, więc oprócz maty, nie trzeba za nic płacić.
  • Jazda na hulajnodze/deskorolce – ćwiczenie cardio wzmacniające mięśnie i ćwiczące zmysł równowagi. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku rolek – trening ten wymaga jednorazowego poniesienia kosztów, ale jest to inwestycja na lata.
  • Taniec – trudno jednoznacznie określić ile spala kalorii, bo wszystko zależy od długości i intensywności ćwiczeń. Z pewnością jednak sprawia dużo radości i wywołuje uśmiech na twarzy.

Jaka jest Wasza ulubiona forma ćwiczeń? Napiszcie w komentarzu!

Polecamy: Jak zwiększyć efektywność treningów?

Ćwiczenia cardio bez siłowni

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj