Pexels

Zapraszam do przeczytania recenzji książki autorstwa Katarzyny Olubińskiej, pod tytułem ,,Bóg w wielkim mieście”.

W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami recenzją książki napisanej przez Katarzynę Olubińską. Dziennikarkę programu ,,Dzień dobry TVN” oraz autorkę cyklu ,,Kobieta w religiach świata”, który polecam obejrzeć (jest dostępny w Internecie). To również autorka bloga ,,Bóg w wielkim mieście”.

,,Bóg w wielkim mieście” – recenzja książki

Pani Katarzyna opowiada w książce o swojej drodze do Boga, o własnych doświadczeniach, przemyśleniach i trudnych sytuacjach, które ją w życiu spotkały. Do pewnego przełomowego momentu jej życie wyglądało w następujący sposób: po ukończeniu studiów przeniosła się z rodzinnego miasteczka do Warszawy. Tam chciała za wszelką cenę spełnić swój sen o dziennikarstwie. Była bardzo pracowita, dążyła do celu. Święta i ważne uroczystości rodzinne spędzała na dyżurach reporterskich, bądź wyjazdowych nagraniach. Osiągała sukcesy i spełniała się zawodowo, jednak odczuwała również minusy takiego życia. Była samotna, zmęczona, a jej relacje z ludźmi były powierzchowne. Wciąż jednak liczyła się tylko praca. Jak sama stwierdziła Bóg w tamtym momencie nie był jej do niczego potrzebny. W końcu znalazła się w takim stanie, w którym zrozumiała, że potrzebuje pomocy i musi coś zmienić w swoim życiu, odnaleźć właściwą drogę.

Ta książka to również wywiady ze znanymi osobistościami, które wypowiadają się na bardzo delikatny i osobisty temat dotyczący wiary, a także różnych jej aspektów. Można tutaj przeczytać rozmowy z Martą Kosakowską (Marika), Wojciechem Modestem Amaro, Izą Miko, Krystianem Wieczorkiem i wieloma innymi gwiazdami ze świata mediów, sportu czy sceny.

Tekst jest napisany prostym i łatwym w odbiorze językiem. Jest uniwersalny i daje wiele do myślenia.

Na zakończenie przytoczę jeden z cytatów, który oddaje charakter książki: ?Jest dużo niesprawiedliwości dookoła nas i mamy prawo usiąść i się smucić, złościć albo załamać. Możemy tak zrobić. To nasz wybór. Ale prawdą jest też, że życie nie jest sprawiedliwe i że my nie znamy tego większego planu dla każdego z nas?.

Co sądzicie o tej książce? Może już ją czytałyście? Dajcie znać w komentarzach.

Polecamy: Co warto przeczytać w wakacje?

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj