Jeśli jesteś ciekawa czego nie uczą w szkole, a powinni, to zapraszamy do tego wpisu!

W szkole spędzamy mnóstwo czasu, ucząc się wielu rzeczy. Cześć z nich przyda nam się w przyszłości, a część nie. Na przykład znienawidzona przez wielu matematyka ma głównie na celu ćwiczenie logicznego myślenia i mało kto będzie w przyszłości wyliczał deltę. Jak widać jest w tym jednak jakiś cel. Nie jest jednak tak, że wszystkie informacje są nam potrzebne. Wielu również nauczyciele nam nie przekazują, a szkoda, bo są przydatne w życiu. Nie jest to oczywiście wina pedagogów, a raczej podstawy programowej. W tym wpisie chcemy zaprezentować właśnie takie informacje.

#1. Rozliczanie PIT-ów. W większości szkół nie uczą takich rzeczy, a przecież jest to bardzo cenna wiedza, która przyda się każdemu z nas.

#2. Metody antykoncepcji. Ten temat poruszany jest na co najmniej 2, jak nie 3 przedmiotach (wdż, biologia, czasem religia), ale tak naprawdę na żadnym nie jest on wyczerpany. Często też pojawiają się sprzeczne informacje, które tylko powodują mętlik w głowie.

#3. Podstawy ekonomii i finansów. Jak działa inflacja? Co to jest PKB? Jakie są różnice między kredytem, a pożyczką i w co najlepiej jest inwestować? Wciąż zbyt mało młodych osób ma wystarczającą wiedzę na ten temat, a przecież większości z nas będzie to kiedyś dotyczyć.

#4. Jak napisać dobre CV. Wiedza o tym jak stworzyć CV, które będzie atrakcyjne dla rekrutacji jest bardzo cenna, niestety ciężko uzyskać ją w szkole.

#5. Kurs pakietu Office. W wielu firmach z narzędzi Microsoftu korzysta się na co dzień, ale kończąc edukację nasza wiedza w tym zakresie jest najczęściej na poziomie podstawowym.

Czytaj także: Wybrałaś beznadziejną szkołę? Sprawdź, co możesz zrobić!

Czego nie uczą w szkole

Źródło zdjęć: Pinterest

6 KOMENTARZE

  1. W mojej szkole, akurat moja klasa, ma ekonomie. Mam tam CV, Pit-y i inne sprawy związane z finansami 😀 Choć wydaję się to łatwe to napisanie biznes planu, uzupełnienie Pit-u czy napisanie listu motywacyjnego z Cv jest o wiele trudniejsze 😀

  2. u mnie w szkole nie jest realizowany podpunkt 2, a potem wielkie zdziwienie że któraś dziewczyna jest w ciąży..na wdż jedynie był omawiany temat przyjaźni

  3. u mnie niby coś tam jest, ale mega to słabe, jakieś suche regułki, których trzeba się nauczyć, a mało przykładów i muszę się dokształcać z neta

  4. W mojej szkole również uczą nas wszystkich z powyższych punktów. Nawet jest osobny przedmiot pp (podstawy przedsiębiorczości), który jest na prawdę super i wiele uczy tylko nje uczymy się z podręcznikiem (nawet go nje mamy) tylko na sytuacjach z życia codziennego.

  5. Pisanie CV mam na polskim, WOS i informatyce, kilka moich znajomych z innych szkół również. O ekonomii i finansach też mamy na wiedzy o społeczeństwie(jest nawet taki dział w podręczniku), więc myślę, że nie jest to coś czego nie nauczymy się w szkole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj