Boisz się, że jesteś uzależniona od makijażu? Przekonaj się, czytając ten wpis!

Makijaż powinien jedynie tuszować mankamenty i delikatnie podkreślać naszą urodę. Prawda jest jednak taka, że zaczynamy się malować coraz wcześniej i nierzadko tzw. ?tapeta? potrafi niemal całkowicie odmienić nasz wygląd. Jeśli zastanawiasz się czasem, czy nie jesteś uzależniona od makijażu, to ten wpis jest dla Ciebie.

Czy jesteś uzależniona od makijażu?

#1. Pierwszą rzeczą jaką robisz rano jest makijaż

Budzisz się rano i pierwszą Twoją myślą jest makijaż. Ubiór czy śniadanie to sprawa drugorzędna – żeby móc normalnie funkcjonować musisz wytuszować rzęsy i nałożyć na twarz podkład. Wolałabyś wyjść z domu bez śniadania niż bez make up’u.

#2. Malujesz się nawet w weekend

Właściwie nie ma dnia, żebyś dała swojej skórze odpocząć. Malujesz się nawet w dni, w które nie wychodzisz z domu. Po prostu nie lubisz swojego odbicia w lustrze, gdy nie masz nałożonych na twarz kosmetyków.

#3. Nie wyobrażasz sobie pokazać się chłopakowi bez makijażu

Wspólna noc z chłopakiem jest dla Ciebie równoznaczna ze spaniem w makijażu i szybkimi poprawkami rano, zanim on się obudzi i zdąży Cię zobaczyć. Warto jednak pokazać kiedyś ukochanemu swoje prawdziwe oblicze, bo jeśli nakładasz na buzię mnóstwo kosmetyków, to w pewnym sensie go oszukujesz – udajesz przecież kogoś, kim nie jesteś.

#4. Wydajesz coraz więcej pieniędzy na kosmetyki

Twoje oszczędności kurczą się w szybkim tempie, bo coraz więcej pieniędzy wydajesz na kosmetyki do makijażu? Zastanów się, czy faktycznie wszystko co kupujesz, jest Ci niezbędne.

#5. Brakuje Ci miejsca na kosmetyki

Szafka ledwo się domyka, na blacie i umywalce nie da się nic więcej postawić, a i półka w Twoim pokoju nie jest z gumy i pomału nie mieścisz się ze swoim ?sprzętem”? Spróbuj wykończyć stare produkty zanim kupisz nowe, a te zalegające od dłuższego czasu, wyrzuć bez sentymentów.

#6. Wstajesz wcześnie rano, żeby zdążyć się pomalować

Mogłabyś rano wstać o wiele później, ale wtedy nie zdążyłabyś wykonać tego perfekcyjnego make up’u. Jeśli zazdrościsz innym domownikom, że mogą dłużej pospać, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie zrezygnować z makijażu, to spróbuj go stopniowo ograniczać – zamiast 3 warstw tuszu do rzęs, nałóż tylko 2, zamiast grubych kresek eyelinerem, namaluj cienkie, itd.

Czytaj także: Domowe sposoby na wągry

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj