Źródło: Pinterest

Chciałabyś wyrzeźbić mięśnie, ale boisz się trenować z obciążeniem? Sprawdź, czy trening z obciążeniem jest dobry dla dziewczyn!

Wiele dziewczyn nie chce ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem, z obawy przed znacznym przyrostem masy mięśniowej i wyglądem kulturystki. Czy faktycznie jest się czego bać? Sprawdźmy.

Ćwiczenia z obciążeniem pomagają spalić tłuszcz – takie są fakty. Im więcej mięśni, tym szybszy metabolizm.

Jak to jest więc z tymi kulturystkami? Wszystko zależy od rodzaju obciążenia i ilości wykonywanych powtórzeń podczas treningu. ?Napakowane? dziewczyny mają odpowiednią dietę, większe obciążenie i robią dużo, dużo powtórzeń każdego ćwiczenia. Uzyskanie takiej sylwetki jest trudne, dlatego nie bój się trenować z obciążeniem.

Jakie są zalety treningu z obciążeniem?

  • Wzmacnia ciało;
  • Zwiększa wydolność organizmu;
  • Rzeźbi sylwetkę;
  • Pozwala spalić tkankę tłuszczową;
  • Rozładowuje stres;
  • Zmniejsza ryzyko kontuzji.

Jak przystąpić do ćwiczeń z obciążeniem? Przede wszystkim powinnaś wpierw skonsultować się z lekarzem, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Jeśli masz problemy, np. z kolanami lub plecami, pewnych ćwiczeń, nie będziesz mogła wykonywać.

Kolejnym krokiem powinno być spotkanie z trenerem. Jeśli nie stać Cię na indywidualną opiekę, dowiedz się, czy Twoja siłownia nie umożliwia darmowej konsultacji z trenerem (niektóre mają taką możliwość, np. w określone dni tygodnia).

myprotein

Zamierzasz ćwiczyć w domu z ciężarkami? Poszukaj filmików i planów treningowych w Internecie, ale zwróć uwagę na to, aby każde ćwiczenie wykonywać prawidłowo. Źle wykonywane ćwiczenia mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Nawet jeśli nie chcesz kupować karnetu na siłownię, sprawdź, czy dany klub nie organizuje darmowych wejść (np. z okazji Świąt lub Twoich urodzin) i wtedy skonsultuj się z trenerem.

Zacznij od zakupu ciężarków o masie 0,5 kg oraz 1 kg i stopniowo sięgaj po coraz cięższe obciążniki.

Polecamy: Zalety porannego treningu

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj