Czy uważacie, że warto iść na studia

Agnieszka zastanawia się, czy w dzisiejszych czasach studia mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie. Macie dla niej jakieś wskazówki?

,,Hej, jestem Agnieszka. Postanowiłam do Was napisać, bo mam spory dylemat. W przyszłym roku kończę liceum i nie wiem, co mam dalej ze sobą zrobić. Oczywistym wyborem wydają się studia, problem w tym, że nie wiem, co chcę w życiu robić.

Mam sporo zainteresowań, między innymi wizaż. I tu pojawia się kolejna rzecz. Mocno myślę o tym, żeby założyć kanał na YT i profil na IG, gdzie mogłabym pokazywać swoje makijaże. Mam nieco egzotyczną urodę, więc to naprawdę mogłoby zrobić furorę.

Może to brzmi niepoważnie, ale skoro innym się udało, to czemu mnie miałoby się nie udać? Zresztą nie mówię, że bycie influencerką to byłoby moje jedyne zajęcie. Z pewnością coś bym jeszcze wymyśliła, bo mam dużo pomysłów. W każdym razie te studia mi nie są potrzebne.

Jak myślicie, czy warto w ogóle iść na studia?”.

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Hej,
    możesz iść na kursy jeśli nie chcesz studiów. Albo zawsze możesz zacząć studia zobaczyć jak to jest a jeśli ci się nie spodoba to je rzucisz. I pomyślisz nad czymś innym. Pamiętaj jak nie spróbujesz to się nie dowiesz 🙂

    Pozdrawiam i powodzenia

  2. Myślę, że zawsze trzeba mieć jakiś plan B, jakby jedna rzecz nie wypaliła, a wykształcenie i wiedza w jakiejś dziedzinie zawsze się przyda. Możesz studiować zaocznie, aby w tygodniu zajmować się makijażem. Co do kierunku studiów, masz wiele zainteresowań więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Warto spróbować chociaż ten jeden rok czy Ci się będzie podobało. Gdy ukończysz studia możesz zająć się makijażem, gdyby coś się z tym nie udało, twój ukończony kierunek będzie planem B. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj