Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/246290673357119477

Zastanawiasz się, czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Choć w naszym kraju przeważają osoby wierzące, to jednak coraz częściej młodzi ludzie nie żyją do końca w zgodzie z przykazaniami kościelnymi. Głównym zarzutem, jaki się im stawia jest fakt, że są one niedzisiejsze, czyli po prostu niedostosowane do dzisiejszego świata. Ciężko się z tym nie zgodzić, szczególnie jeśli chodzi o podejście do związku i małżeństw ? dawniej 20-latki były uznawane za stare panny, a presja otoczenia była tak duża, że kobiety nie skarżyły się na swoją sytuację w domu, choćby było bardzo źle.

Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Zanim zdecydujemy się na ślub chcemy mieć jakieś oszczędności i przede wszystkim chcemy się dobrze poznać, więc nic dziwnego, że małżeństwo odkładamy na później, a wpierw chcemy się ?sprawdzić?. Co daje mieszkanie z chłopakiem przed ślubem? Odpowiedź poniżej.

Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?

Możemy się lepiej poznać. Wspominałyśmy o tym w poprzednim akapicie. To jeden z głównych powodów, dla którego zakochani podejmują decyzję o wspólnym zamieszkaniu ze sobą. Co innego spotykać się kilka razy w tygodniu np. na 2 godziny, a co innego być ze sobą rano i wieczorem i widzieć się w różnych sytuacjach.

Na randki zazwyczaj ubieramy się ładnie, mamy dobry humor (bo przecież jeśli wydarzy się coś złego, to randkę zawsze można odwołać) i staramy się pokazać z jak najlepszej strony. W domu nie da się udawać cały czas ? prędzej czy później musimy pokazać, jacy jesteśmy naprawdę.

Możemy zacząć nad sobą pracować. Nikt z nas nie jest idealny, ale nad swoimi wadami możemy pracować. Najważniejsze jednak to je sobie uświadomić, a to nie zawsze jest możliwe, bo czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy z błędów, jakie popełniamy. Obecność partnera 24/h może tutaj wiele zmienić.

Możemy poznać najgorsze cechy drugiej osoby. Mieszkanie ze sobą umożliwia nam odkrycie zarówno tych najlepszych, jak i najgorszych cech naszego partnera. Dzięki temu nic nas negatywnie nie zaskoczy po ślubie.

Możemy na starcie ustalić zasady wspólnego życia. Kto sprząta, a kto gotuje? Kto trzyma w związku kasę? Takie rzeczy czasami lepiej jest ustalić przed ślubem, żeby po nie było rozczarowań.

10 sposobów na poderwanie chłopaka Twoich marzeń

Jakie są minusy mieszkania z chłopakiem przed ślubem?

Przede wszystkim jeśli wiemy o sobie wszystko, to nic nas już nie zaskoczy. Ma to swoje plusy, ale również minusy. Po pierwsze decyzja o ślubie może być odkładana w czasie (bo przecież papierek i tak niczego nie zmieni), a po drugie po legalizacji związku możemy poczuć się rozczarowani. Właśnie dlatego dobrze jest zaplanować jakieś zmiany ? remont lub wakacje.

Polecamy: Różne zainteresowania w związku ? czy to się może udać?

Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/221943087874678645/

10 sposobów na poderwanie chłopaka Twoich marzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj