Źródło: Pinterest

Zadużyłaś się w koledze z klasy i zastanawiasz się, czy warto zrobić pierwszy krok? W tym wpisie przedstawiamy plusy i minusy takiego związku.

Wiązanie się z kolegą z klasy ma swoje plusy i minusy. Warto poznać je wszystkie zanim podejmie się decyzję, czy związek z kolegą z klasy ma sens.

ZA: Masz go cały czas blisko siebie. Zakochani najchętniej spędzaliby ze sobą 24 godziny na dobę. Decydując się na związek z kolegą z klasy zapewniasz sobie co najmniej kilka godzin razem przez 5 dni w tygodniu.

PRZECIW: Co za dużo, to niezdrowo. Gdy już minie pierwsza fascynacja i będziesz miała ochotę pobyć czasem sama lub w damskim gronie, codzienna obecność chłopaka może zacząć Ci przeszkadzać.

ZA: Wiesz o nim bardzo wiele. Większość par, gdy zaczyna się spotykać, chodzą na randki, które trwają np. godzinę lub dwie. Przez tak krótki czas ciężko jest kogoś dobrze poznać. Co innego, jeśli chodzi się z chłopakiem do jednej klasy.

PRZECIW: Brak prywatności. Mimo tego, że będziecie spędzać razem czas w szkole, ciężko tam o prywatność. Ponadto wielu nauczycieli krzywo patrzy na szkolne romanse, dlatego wszelkie czułości będziecie musieli zachować na później.

ZA: Masz nad nim większą kontrolę. Dla niektórych dziewczyn to może być zaleta. W żadnym wypadku nie zachęcamy do kontrolowania chłopaka, choć z drugiej strony dobrze jest wiedzieć, że nie podrywa koleżanek z klasy (z wyjątkiem Ciebie) 🙂

PRZECIW: Nie macie kiedy za sobą zatęsknić. Spotkania w szkole i po szkole sprawiają, że nie macie kiedy za sobą zatęsknić. Dodatkowo wszystkie nowinki znacie oboje, więc nie macie czym siebie zaskoczyć, chyba że wydarzeniami spoza szkoły.

ZA: Znasz jego koleżanki. Koleżanki ze szkoły ukochanego chłopaka potrafią spędzić sen z powiek niejednej dziewczynie. Na szczęście Ty nie masz takiego problemu, bo znasz je wszystkie. Co więcej, większość z nich to Twoje kumpelki 🙂

PRZECIW: W przypadku rozstania, mogłoby być niezręcznie. Okej, nikt nie wchodzi w związek z myślą o rozstaniu, ale warto mieć tę świadomość, że gdyby coś poszło nie tak, to będzie się widywać codziennie, po kilka godzin. Może nawet siedzielibyście nadal w jednej ławce? Przerażająca wizja…

Co myślicie o związku z kolegą z klasy? Warto, czy nie?

Polecamy: Czy on jest z Tobą dla szpanu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj