Źródło: Pinterest

Pocałunek to nie tylko przyjemny sposób na okazanie sobie uczuć, ale również samo zdrowie. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

O pocałunku myślimy zazwyczaj w kategorii przyjemności i bliskości z partnerem, a nie jako sposobie na zdrowie. Okazuje się jednak, że całowanie się może wpłynąć korzystnie różne kwestie, które przybliżamy poniżej.

Korzyści wynikające z całowania się

? Korzystnie wpływa na skórę. Całowanie angażuje mięśnie twarzy, dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej jędrna i wzmocniona.

? Działa przeciwbólowo. Naukowcy dowiedli, że pocałunki wpływają pozytywnie na ból głowy (likwidując go), a także łagodzą bóle menstruacyjne.

? Sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Każdy pocałunek podnosi poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko wystąpienia depresji.

? Dotlenia nasz organizm. Całowanie sprawia, że podnosi nam się poziom adrenaliny, a oddech i tętno stają się przyspieszone, w związku z czym poziom tlenu w organizmie wzrasta.

? Wspomaga odchudzanie. Podczas 1 minuty całowania angażowanych jest aż 40 mięśni głowy i szyi, co sprawia, że można, dzięki temu, spalić około 26 kcal. Ponadto rośnie wtedy temperatura ciała, a metabolizm przyspiesza się.

? Przeciwdziała powstawaniu próchnicy. Wymiana śliny między partnerami powoduje wypłukiwanie bakterii odpowiadających za powstawanie próchnicy, a także neutralizuje szkodliwe działanie kwasów. Oprócz tego, ślina działa korzystnie na szkliwo zębów, remineralizując je.

Czytaj także: Co zrobić, gdy chłopak nie umie się całować?

Źródło zdjęć: Favim

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj