Dlaczego warto chodzić 10 tysięcy kroków dziennie?

Sprawdź, dlaczego powinnaś robić 10 tysięcy kroków w ciągu dnia.

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że powinniśmy robić 10 tysięcy kroków dziennie, ale co tak właściwie nam to da? W tym wpisie zajdziesz 5 argumentów przemawiających za tą formą aktywności. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu dasz się namówić na spacer 🙂

Dlaczego warto chodzić 10 tysięcy kroków dziennie?

1. Chodzenie może pomóc w odchudzaniu. Mamy dobre wieści! Robienie 10 tysięcy kroków dziennie może pomóc Ci schudnąć. Niestety same spacery nie wystarczą, bo konieczna jest również odpowiednia dieta połączona z bardziej intensywnymi ćwiczeniami, ale jednak jakby nie patrzeć jest to dodatkowa forma ruchu. Staraj się chodzić żwawym tempem lub na przemian – raz szybciej, raz wolniej, aby trochę się zmęczyć.

2. Dotlenisz organizm. O ile nie chodzisz na spacery w centrum miasta, wdychając spaliny, dzięki chodzeniu dotlenisz swój organizm, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na nasz mózg, a poza tym przekłada się na większą koncentrację i lepszy sen.

3. Wzmocnisz mięśnie i kręgosłup. Siedzący tryb życia wpływa negatywnie nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na postawę oraz koordynację ruchową. Często siedząc przy biurku garbimy się, a brak napięcia mięśni, osłabia je. Spacery zmuszają mięśnie do pracy, dzięki czemu wzmacniają się. Przy okazji chodzenie jest o wiele bezpieczniejsze dla stawów niż np. bieganie.

4. Przyspieszysz metabolizm. To kolejna korzyść wynikająca z chodzenia. Kiedy siedzimy, nasz organizm się rozleniwia i długo trawi pokarm, który przyjmujemy, za to chodząc pobudzamy metabolizm do pracy, dzięki czemu szybciej spalamy jedzenie.

5. Poprawisz swoje samopoczucie. Wysiłek powoduje wytwarzanie się endorfin, czyli hormonu szczęścia. Dzięki temu nie tylko będziesz miała lepszy nastrój, ale jednocześnie zredukujesz ryzyko depresji.

Polecamy: 3 proste triki, które pomogą Ci schudnąć

Dlaczego warto chodzić 10 tysięcy kroków dziennie?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj