Źródło: Pinterest
Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego warto komplementować innych, to ten wpis jest dla Ciebie.

Lubisz dostawać komplementy? Założymy się, że tak. W końcu kto by nie lubił słyszeć miłych słów pod swoim adresem. Dzisiaj jednak skupimy się na tym, dlaczego to Ty powinnaś komplementować innych. Jesteś ciekawa, dlaczego warto? Czytaj dalej!

Dlaczego warto komplementować innych?

#1. Sprawiasz innym radość
Pomyśl sobie, jak się czujesz, gdy ktoś powie Ci coś miłego. Dlaczego nie miałabyś sprawić radości komuś innemu tej radości? Może druga osoba ma zły dzień, a Ty akurat poprawisz jej humor miłym słówkiem? Pomyśl o tym!
#2. Rozsyłasz dobrą energię
To, co dajmy, często do nas wraca. Jeśli Ty będziesz miła dla innych, oni odwdzięczą Ci się tym samym. Oczywiście nie należy być interesownym i być miłym dla innych tylko po to, żeby osiągać z tego powodu jakieś korzyści. Warto jednak mieć gdzieś z tyłu głowy taki mały motywator 🙂
#3. Uczysz dobrych nawyków
Mówienie innym komplementów to dobra rzecz i chyba każdy się z tym zgodzi. Dzięki temu uczymy się głośno chwalić, a nie tylko krytykować (to drugie niestety zazwyczaj przychodzi nam o wiele łatwiej). Adresat miłych słów również uczy się dobrych nawyków, które może przekazywać dalej.
#4. Stajesz się bardziej otwarta
Nie wszyscy umieją przyjmować komplementy i też nie każdy potrafi je prawić. Wiele nastolatek ma z tym problem, bo wydaje im się, że jak powiedzą komuś coś miłego, to ten ktoś pomyśli, że mają w tym jakiś interes. Są też i takie osoby, które boją się oskarżenia o kłamstwo. Przełamując się i stawiając czoła wewnętrznym oporom, stajemy się bardziej pewne siebie i otwarte na innych ludzi.
#5. Sprawiasz, że Świat jest piękniejszy

O ile Świat byłby lepszy, gdyby wszyscy byli dla siebie dobrzy, prawda? Dorzuć od siebie cegiełkę i wywołaj uśmiech na czyjejś twarzy. Nawet najmniejszy gest ma znaczenie, bo może zmobilizować do zmiany także innych.

Czytaj także: Komplementy, które działają na chłopców

Dlaczego warto komplementować innych?

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj