Zastanawiasz się, czy warto mieć kota? W tym wpisie przekonamy Cię, że TAK!

Jeżeli chciałabyś mieć zwierzątko i zastanawiasz się, czy kot jest dobrym wyborem, to ten wpis jest dla Ciebie.

Dlaczego warto mieć kota?

#1. Kot nauczy Cię odpowiedzialności

Posiadanie zwierzaka uczy nas odpowiedzialności za życie innej istoty. Musisz pamiętać, aby go nakarmić i dać mu pić, wymienić żwirek w kuwecie i znaleźć czas na wspólną zabawę lub choćby kilka minut głaskania.

#2. Staniesz się bardziej zorganizowana

Nie ma wątpliwości, że przygarnięcie kota będzie dla Ciebie dodatkowym obowiązkiem, który będziesz musiała pogodzić ze swoimi pozostałymi zajęciami. Pogodzenie tego wszystkiego może być nie lada wyzwaniem, ale dzięki temu staniesz się bardziej zorganizowana.

#3. Zyskasz przyjaciela

Posiadanie zwierzaka to oczywiście nie tylko obowiązki, ale również przyjemności. Zyskujesz przyjaciela, który nigdy Cię nie opuści, ani nie skrzywdzi.

#4. Kot nie wymaga tyle uwagi, co pies

Większość kotów nie potrzebuje wiele uwagi (a z pewnością potrzebują jej mniej, niż psy). Z kotem nie trzeba też wychodzić na spacery, a jeśli zwierzę jest do tego przyzwyczajone i ma zapewniony dostęp do jedzenia i wody, to można zostawić go samego w domu na dzień lub dwa. Oczywiście nie należy robić tego zbyt często i przed wyjazdem należy się upewnić, że dom jest odpowiednio zabezpieczony.

#5. Obecność kota wpływa pozytywnie na zdrowie

Posiadanie kota wzmacnia odporność i zmniejsza ryzyko pojawienia się alergii. Ponadto kocie mruczenie działa relaksująco i pomaga zredukować stres. Dodatkowo, naukowcy twierdzą, że właściciele kotów żyją dłużej!

Polecamy: Najsłodsze kociaki z internetu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj