Źródło: https://favim.com/image/4973027

Słyszałyście kiedyś stwierdzenie, że uśmiech to podstawa? My tak i zupełnie się z nim zgadzamy! W tym wpisie podamy Wam powody, dlaczego warto się uśmiechać.

Uśmiech to najpiękniejsza biżuteria u dziewczyny, dlatego zachęcamy Was, żebyście uśmiechały się jak najczęściej. Jeśli nadal potrzebujecie więcej dowodów, to może przekonają Was poniższe argumenty.

#1. Pozytywny świat

Ludzie twierdzą, że brak uśmiechu to pierwszy krok do depresji. My co prawda, aż tak daleko nie sięgamy, ale gdy widzimy uśmiechniętych ludzi, to same też czujemy się bardziej szczęśliwe. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których ciężko jest być szczęśliwym, ale odrobina uśmiechu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Kiedy nawet w najgorszych chwilach będziecie próbowały się uśmiechnąć i znaleźć jakiś pozytyw, to z pewnością w każdej rzeczy będziecie potrafiły go dostrzec.

#2. Brak zmarszczek

Wiecie, że podczas uśmiechania się pracuje większość mięśni na twarzy? Podczas uśmiechu mięśnie się rozciągają, co sprawia że w przyszłości Wasza skóra będzie bardziej elastyczna i nie pojawi się na niej zbyt dużo zmarszczek.

#3. Zapominanie o złych rzeczach

Jeśli macie zły okres w życiu, to postarajcie o nim nie myśleć. Spróbujcie się odstresować i uśmiechać, bo podczas uśmiechu Wasz organizm wytwarza hormony, które sprawiają, że czujecie się szczęśliwsze. Zatem do dzieła! Uśmiechajcie się!

#4. Poznanie pozytywnych osób

Kiedy ludzie widzą kogoś uśmiechniętego, to uważają, że ta osoba jest pozytywnie nastawiona do świata. To właśnie takie osoby mają wielu znajomych, bo inni do nich lgną. Chciałybyście mieć przyjaciela marudę? Z pewnością nie. Na pewno wolałybyście przyjaźnić się z kimś, komu uśmiech nie schodzi z buzi. Inni mają tak samo, więc jeśli chcecie mieć dużo znajomych, zacznijcie się więcej uśmiechać!

Czytaj także: Pomysły na poprawienie nastroju

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Co za wierutne bzdury. Czy autor tekstu słyszał kiedykolwiek o bruzdach nosowo-wargowych? Powstają podczas usmiechania i póki jest się młodym szybko znikają, ale z wiekiem im częściej się radujemy tym bardziej widoczne i głębokie zmarszczki zostają. Oczywiście nie chodzi mi o to, ze nie należy się śmiać, ale na Boga, nie szerzmy idiotyzmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj