Zastanawiałyście się kiedyś, jak sobie poradzić z rozdwajającymi się paznokciami? Tak? W takim razie ten wpis jest dla Was!

Długie i zadbane paznokcie od dawna są w modzie, ale nie każdy chce wydawać miliony na wizyty u kosmetyczki lub specjalne preparaty. My dzisiaj przychodzimy Wam z pomocą i przedstawiamy kilka domowych na radzenie sobie z rozdwajającymi się paznokciami.

#1. Oliwia z oliwek

Słyszałyście kiedyś o kąpieli dłoni w oliwie z oliwek? Z pewnością tak, ale czy kiedykolwiek ją stosowałyście? Oliwa z oliwek ma w sobie wiele cennych minerałów, które podczas takiej kąpieli wsiąkają w płytkę paznokcia. Wystarczy podgrzać odrobinę oliwy, a następnie moczyć w niej paznokcie przez około 10 minut.

#2. Czosnek

Czosnek zawiera w sobie mnóstwo witamin oraz ,,magicznych” właściwości, przydatnych zwłaszcza podczas choroby. Założymy się, że nigdy jednak nie pomyślałyście o tym, aby wcierać czosnek w paznokcie. A szkoda, bo czosnek mimo swojego okropnego zapachu ma naprawdę fantastyczne działanie. Spróbujcie wcierać czosnek przynajmniej raz dziennie, a już po 2 tygodniach zobaczycie pierwsze efekty.

#3. Cytryna

Cytryna jest dobra na przeziębienie, ale nie tylko. Sok z cytryny ma również właściwości wybielające. Jeśli macie żółtawe końcówki paznokci lub lakier ,,wszedł” Wam w paznokieć, to wcierajcie sobie raz dziennie cytrynę w płytkę. Jest to także dobry patent dla dziewczyn, które obgryzają paznokcie, bo nie każdy lubi kwaśność cytryny.

#4. Witaminy

Powyżej przedstawiłyśmy Wam kilka sposobów jak radzić sobie z problematycznymi paznokciami od zewnątrz, jednak jeśli problem leży wewnątrz, nasze rady nie będą zbyt przydatne. Jeśli w Waszym organizmie brakuje witamin, to niestety nasze rady niewiele pomogą. Natomiast jeśli mowa o witaminach, to polecamy Wam jeść więcej warzyw i owoców lub sięgnąć po witaminy z apteki.

Polecamy: Skuteczne triki na szybki porost paznokci

Źródło zdjęć: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj