Źródło: Pinterest

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Wam top 4 owoce i warzywa, idealne na upalne dni.

Zbliża się lato, a co za tym idzie – upały. Każda z nas będzie chciała się schłodzić jak tylko, to możliwe. Niezawodne w tym przypadku są woda oraz lody, ale pomóc mogą także owoce i warzywa. Poniżej znajdziecie top 4, które najlepiej się do tego nadają.

#1. Ogórek

Ogórek aż w 90% składa się z wody. Nie zapycha on żołądka, a jednocześnie daje poczucie świeżości i orzeźwienia.

#2. Arbuz

Lubicie arbuzy? My kochamy! Arbuzy można jeść na różne sposoby, a jednym z nich są lody! My już o lodach Wam mówiliśmy, dlatego dzisiaj chcemy Wam powiedzieć o smoothie. Wystarczy arbuza zmiksować i wypić. Arbuz również składa się głównie z wody, dlatego niesamowicie orzeźwia.

#3. Cukinia

Cukinia, podobnie jak w przypadku ogórka, składa się w 90% z wody. W związku z tym orzeźwia i ochładza lekko nasz organizm od środka. Oczywiście nie mówimy tu o przetworzonej cukinii, ponieważ przetworzona ma już znacznie mniej wody.

#4. Pomarańcza

Soki pomarańczowe to typowa bomba witamin i orzeźwienia. Tylko dlaczego wszyscy zawsze mówią jedynie o soku z pomarańczy, a nie o miąższu? Przecież jeśli zjecie obraną pomarańczę, to dostarczycie witamin do Waszego organizmu, ale również zapełnicie trochę żołądek!

Polecamy: Niskokaloryczne wakacyjne przekąski #2

owoce i warzywa na upały

Źródło zdjęć: Favim

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj