Dzisiaj przedstawiamy Wam kilka domowych sposobów na walkę z trądzikiem.

Wiele z Was jest już w takim wieku, że prowadzi walkę z trądzikiem, który nie zawsze chce tak łatwo zniknąć. Z tego powodu dzisiaj przedstawiamy Wam kilka sposobów na domową walkę z trądzikiem.

#1. Maseczka z drożdży

Słyszałyście kiedyś o ?magicznej? mocy drożdży? Z pewnością tak! Drożdże można stosować w dwóch formach. Pitnej i jako maseczkę. Wiemy, że nie każdej z Was mogą posmakować drożdże, dlatego proponujemy drugą opcję. Wystarczy drożdże rozkruszyć i wymieszać z niewielką ilością ciepłej wody lub mleka. Na koniec wystarczy nałożyć taką maseczkę na 20 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.

#2. Sok z cebuli

Cebula ma wiele zastosowań, a jednym z nich jest syrop na kaszel. Jednak dzisiaj przedstawiamy Wam całkiem inne zastosowanie jej soku. Wystarczy, że przekroicie cebulę na pół i zaczniecie nacierać nią lekko nawilżoną twarz. Zabieg najlepiej powtarzać co dwa dni, a z uwagi na intensywny zapach, zalecamy robić to na noc.

#3. Maseczka z czosnku

Zauważyłyście, że warzywa mają wiele zastosowań? Czosnek działa podobnie do cebuli. Jego zapach, niestety, też nie powala, ale dla urody warto się poświęcić. Ząbek czosnku przeciśnijcie przez praskę i nałóżcie na twarz. Zmyjcie po 20 minutach ciepłą wodą.

#4. Więcej wody

Pamiętacie wpis o piciu wody i jej wpływowi na cerę? Jeśli nie to koniecznie musicie go przeczytać! Trądzik to nic innego jak zmiany skórne. Woda, jak wiecie, oczyszcza, dlatego picie odpowiedniej ilości płynów powinno Wam pomóc na Wasze dolegliwości, a przynajmniej trochę je zmniejszyć.

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Też miałem problem z trądzikiem nie wiedziałem co mam zrobić. Wstydziłem się z domu wychodzić. Aż w końcu trafiłem na tą stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj