Wzdęcia to dość powszechny, choć bardzo wstydliwy problem. Jeśli dotyczy on również Ciebie, to koniecznie przeczytaj ten wpis!

Wzdęcia to problem, który dotyka kobiety w różnym wieku, również te młode. Ich przyczyny mogą być różne, choć najczęściej wywoływane są one spożyciem pewnych produktów spożywczych. U wielu dziewcząt wzdęcia pojawiają się przy okazji okresu lub w przypadku zaparć. W tym wpisie podpowiemy Ci, jak sobie z nimi radzić.

Czym są wzdęcia? Są to nagromadzone gazy w jelitach, które powodują wypychanie i ból brzucha, a także poczucie dyskomfortu.

Domowe sposoby na wzdęcia

Ziołowe napary

Kiedy czujesz nieprzyjemny uścisk w żołądku, sięgnij po ziołową herbatkę. Najczęściej na wzdęcia stosuje się rumianek, ale równie skuteczna może okazać się mięta pieprzowa lub koper włoski.

Woda

Przyczyną wzdęć może być niedobór błonnika w diecie lub zbyt mała ilość wypijanej wody. Bez względu na to czy spożywasz odpowiednią ilość błonnika czy nie, woda jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Pij ją zamiennie z herbatkami ziołowymi.

Ruch

Na wzdęcia dobry jest ruch. Idź na spacer, rower lub spróbuj pobiegać, a dolegliwości powinny minąć.

Imbir

Imbir to skuteczny sposób na wzdęcia. Możesz z niego przygotować herbatkę lub zjeść odrobinę surowego korzenia. Aby pozbyć się gazów zetrzyj na tarce łyżeczkę imbiru lub zjedz kilka jego płatków (do kupienia w większości marketów).

Masaż

Delikatne masowanie brzucha może przynieść Ci ulgę i pobudzić do pracy jelita. Dzięki temu gazy zostaną wydalone.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here