Źródło: Pinterest

Twoje włosy stały się szorstkie i pozbawione blasku? Wypróbuj domowej roboty płukankę, a nie będziesz chciała stosować niczego innego!

Stosowanie naturalnych produktów do pielęgnacji to sprawdzony sposób na piękne i zdrowe włosy. Wiedzą o tym między innymi Japonki, których urodowe rytuały inspirują kobiety na całym świecie. Jednym z takich zabiegów jest płukanka na piękne włosy z… wody ryżowej! Sprawdź, dlatego powinnaś ją wypróbować.

Domowej roboty płukanka na piękne włosy!

Co będzie Ci potrzebne do wykonania płukanki?

Aby wykonać płukankę, będziesz potrzebować wodę, która zostanie Ci po gotowaniu ryżu. Dolej do niej nieco przegotowanej wody, aby ją rozcieńczyć. Płukankę przelej do butelki, aby było Ci wygodniej ją aplikować.

Stosowanie płukanki ryżowej

Umyj włosy tak jak zwykle, a na sam koniec polej je wodą ryżową. Możesz pozostawić ją na około 5-10 minut, dzięki czemu efekty będą jeszcze lepsze. Po tym czasie opłucz włosy letnią lub chłodną wodą. Na koniec możesz jeszcze nałożyć odżywkę, choćby tę bez spłukiwania.

Jakie właściwości ma płukanka ryżowa?

Woda ryżowa, choć wygląda niepozornie, zawiera w sobie mnóstwo witamin i składników mineralnych. Są to między innymi witaminy z grupy B oraz C, a także magnez, cynk, żelazo, potas oraz proteiny ryżowe. To właśnie dzięki nim efekty stosowania płukanki są tak spektakularne.

Efekty regularnego stosowania płukanki ryżowej

Tak jak w przypadku innych zabiegów pielęgnacyjnych, stosowanie płukanki ryżowej wymaga regularności, aby móc cieszyć się jak najlepszymi efektami. Warto robić to sumiennie, gdyż możemy zyskać wygładzone, miękkie i lśniące włosy, bez efektu puszenia się. Różnica jest zauważalna już po pierwszym zastosowaniu!

Próbowałaś kiedyś płukankę ryżową na swoich włosach? Daj nam znać, jak sprawdziła się u Ciebie!

Czytaj także: Skuteczne sposoby na rozdwojone kocówki włosów

pomysły na jesienne koloryzacje włosów
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/700098704566600566

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj