włosy
Źródło: Pinterest

Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Wystarczy jeden składnik, który masz w domu, aby pozbyć się tego problemu. Przekonaj się sama!

Aby uporać się z problemem przetłuszczających się włosów, zacznij stosować domowej roboty wcierkę. Do jej wykonania będzie Ci potrzebny zaledwie jeden składnik, który z pewnością posiadasz w domu – cytryna!

Domowy sposób na przetłuszczające się włosy

Cytryna wzmacnia cebulki włosów, hamuje łojotok, dzięki czemu włosy mniej się przetłuszczają. Regularnie stosowana zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje je do wzrostu. Poza tym ogranicza powstawanie łupieżu i zmniejsza swędzenie skóry głowy.

Jak stosować wcierkę do włosów z cytryny?

Wyciśnij do miseczki sok z połowy owocu. Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone lub jesteś posiadaczką wrażliwej skóry, dolej do soku wody w proporcji 1:1.

Rozprowadź płyn na świeżo umytych włosach. Staraj się nie dopuścić do tego, aby spływał na końce włosów. Pozostaw roztwór aż do wyschnięcia. Stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Jeśli zauważysz, że wcierka przesusza Ci skórę głowy, zrób tydzień lub dwa przerwy w jej stosowaniu.

Może się okazać, że nie wykorzystasz całego roztworu. W takim wypadku możesz go przelać do buteleczki i przechowywać w lodówce przez kilka dni.

Czytaj także: Genialna maseczka na szybszy porost włosów

sposoby na rozjaśnienie włosów
Źródło: https://favim.com/image/4884545

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj