Poznaj podstawowe etapy pielęgnacji twarzy, które powinnaś wykonywać rano i wieczorem! 

Nawet najlepiej wykonany makijaż nie wygląda dobrze na zaniedbanej skórze. Pielęgnacja cery jest kluczem i podstawą – dobierając odpowiednie kosmetyki i metody, a także będąc konsekwentną i regularną, makijaż może stać się dla Ciebie zbyteczny! Przygotowaliśmy więc wpis, w którym poznasz i utrwalisz elementy pielęgnacji: zarówno tej zaraz po wstaniu z łóżka, jak i tej przed snem.

Elementy porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy

PIELĘGNACJA PORANNA:

Najpierw upewnij się, że masz czyste i umyte ręce!

1. Oczyszczanie. Podczas snu na skórze zbiera się kurz, bakterie i zanieczyszczenia, dlatego rano użyj odświeżającego, ale delikatnego żelu myjącego.

2. Tonizowanie. Tonik ma za zadanie wyrównać pH skóry. Po umyciu i wysuszeniu twarzy, możesz zaaplikować ten kosmetyk. Idealnym rozwiązaniem na poranki jest tonik w formie mgiełki.

3. Krem. Dzięki tonikowi skóra jest gotowa na przyjęcie kremu. Użyj lekkiego produktu, który nadaje się pod makijaż i jest idealny na poranki. Szukaj tych o działaniu nawilżającym, matującym, ale nie natłuszczającym czy odżywczym.

Elementy porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy

PIELĘGNACJA WIECZORNA:

1. Demakijaż. Największy grzech urodowy jaki możesz popełnić, to pójście spać z makijażem. ZAWSZE zmywaj makijaż przed snem! Do tego celu możesz użyć mleczka, płynu micelarnego, chusteczek do demakijażu lub żelu oczyszczającego. Wybierz opcję, która najbardziej wpisuje się w Twoje gusta 🙂

2. Oczyszczanie. Wieczorem używaj bardziej żelu oczyszczającego o mocniejszym działaniu – musisz przecież zmyć resztki makijażu i wszystkie zanieczyszczenia, które powstały na twarzy w ciągu całego dnia.

3. Peeling.* Ten kosmetyk pełni bardzo ważną rolę – usuwa martwy naskórek, dzięki czemu skóra może się odnawiać i regenerować. Stosowany regularnie, przyniesie efekt widocznie zdrowszej i promiennej cery.

4. Tonizowanie. Standardowy krok, dzięki któremu skóra lepiej przyjmie kolejną porcję dobra płynącego z kosmetyków. Możesz używać tego samego toniku, co rano – nie ma to najmniejszego znaczenia.

5. Maseczka.* Półki sklepowe uginają się pod ciężarem maseczek do twarzy. Możesz wybrać jakąś dla siebie i stosować co jakiś czas. Po ok. 15 minutach zmyj i przystąp do kolejnego kroku w pielęgnacji.

6. Krem/olejek/serum. W nocy skóra ma czas się zregenerować, więc możesz jej pomóc, stosując coś bardziej treściwego i odżywczego, o mocniejszym działaniu. Możesz też zainwestować w coś extra – olejek lub serum.

*Peeling i maseczka to kroki dodatkowe. Nie stosuj ich codziennie – polecamy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Jeżeli nie chcesz stosować peelingu i maseczki – pomiń je i stosuj pielęgnację w kolejności: demakijaż, oczyszczanie, tonizowanie i krem.

Jakie są Wasze pielęgnacyjne rytuały? Napiszcie nam o nich w komentarzach! 🙂

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj