Czy farbowanie włosów, szczególnie w młodym wieku, to dobry pomysł? Sprawdźmy!

Już od dawna powszechnym uznaniem cieszy się farbowanie włosów. Czy jednak zmiana swojego naturalnego koloru jest dobrym pomysłem? A może lepszym rozwiązaniem (choć krótkotrwałym), będą farby w spreju albo szamponetki? Poznaj jakie są wady, a jakie zalety farbowania włosów.

Farbowanie włosów – za i przeciw

Zalety farbowania włosów:

 • W wybranym odcieniu może być nam lepiej niż w naturalnym kolorze włosów.
 • Można zaszaleć i pofarbować włosy na prawie każdy kolor.
 • Jeżeli stosujesz farbę w spreju, możesz pozbyć się koloru po jednym do dwóch myć.
 • Jeśli nie lubimy swojego naturalnego koloru, możemy go szybko zmienić.

Wady farbowania włosów:

 • Farbowanie niszczy włosy (to wykonywane szamponetką, również).
 • Jeżeli chcemy wrócić do naszego naturalnego koloru włosów to czeka nas długa droga. Zazwyczaj trzeba czekać, aż odrosną nam włosy i w pewnym momencie ściąć w miejscu farbowania. Wymaga to niestety chodzenia przez jakiś czas z odrostami.
 • Farbowanie = wydatki. U fryzjera będzie to droższy koszt niż pofarbowanie włosów samemu, jednak efekt może być lepszy.
 • Na jednym farbowaniu się nie skończy. Jeżeli nie chcemy chodzić z odrostami, wizyty u fryzjera będą niezbędne (chyba że stawiamy na farbowanie samemu w domu).
 • Szamponetka wypłukuje się z każdym myciem i z czasem nasz kolor robi nieładny.
 • Stosując szamponetkę musimy liczyć się z tym, że nasze ręczniki będę zabarwiały się od pofarbowanych włosów.

Farbowanie włosów jest twoją decyzją. To ty masz się dobrze czuć i decyzja należy do ciebie. Niestety farbowanie niszczy włosy, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji możesz sprawić, że nie będzie to tak widoczne.

Farbujecie włosy czy wolicie swój naturalny kolor? Napiszcie nam w komentarzach!

Farbowanie włosów

Źródło zdjęć: Pexels

3 KOMENTARZE

 1. Czy moglibyście dodać post o tym jakie zmywalne farby do włosów są najlepsze? (dobry kolor, cały kolor się spłukuje, nie niszczy bardzo włosów)

 2. Ja farbowała włosy u fryzjerki zrobiłam tak zwane ombre w tamtym roku i po pół roku moje włosy wyglądały strasznie nierówne końcówki a dbam o włosy aż w końcu musiałam uciąć połowe włosów żeby jakoś odżyły ale powiedziałam sobie nigdy więcej żadnego farbowania ;p

 3. Moglibyście dodać coś o tych kolorowych farbach i szamponetkach typu L?Oréal Paris Colorista lub Schwarzkopf Live. Które wybrać lub co trzeba sobie przygotować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj