Pamela nie potrafi dogadać się z bratem i twierdzi, że on jest toksyczny. Czy faktycznie jest aż tak źle?

Cześć, jestem Pamela i mam 15 lat. Potrzebuję Waszej pomocy, bo już nie wiem co mam robić. Mój brat Adrian ma 18 lat i jest chyba najgorszym bratem na świecie. Kompletnie nie potrafię do niego dotrzeć i się z nim dogadać. Często się obraża, nawet na rodziców, ale z nimi szybko się godzi (myślę, że dlatego, że go utrzymują). Gorzej ze mną. Jak już mu odwali to potrafi w ogóle ze mną nie gadać i traktować jak powietrze. To jest dla mnie po prostu straszne, tym bardziej, że ja mu nigdy nie robię po złości.

On potrafi się obrazić, że włączyłam jego komputer, a ja robię to tylko wtedy, gdy muszę coś wydrukować, a jego akurat nie ma w domu. Jak ma zły dzień, to nawet jak za głośno oddycham to mu to przeszkadza. Jak się obrazi to potem przez kilka tygodni w ogóle mnie ignoruje. Rzadko kiedy pierwszy wyciąga rękę na zgodę, a rodzice jeszcze go bronią i mówią, że jestem młodsza, więc mam ustąpić.

Nie wiem skąd mu się to bierze. Ogólnie często jest dla mnie po prostu chamski. Praktycznie nie mogę liczyć na jego pomoc. Zazdroszczę wszystkim, którzy mają starszych, troskliwych braci. Dla mojego troska do teksty w stylu ,,zamknij się”, albo ,,wynocha”. Rozmowa z nim na ten temat nie ma najmniejszego sensu. Próbowałam też gadać z rodzicami, ale ojciec się nie chce mieszać, a mama zawsze jakoś wytłumaczy jego zachowanie.

Czasami mam wrażenie, że on mnie wręcz nienawidzi, tylko za co? Naprawdę nie widzę żadnego powodu. Kiedyś mi powiedział, że on jak był mały to nie miał tylu zabawek. No ale to chyba nie o zazdrość chodzi. Wydaje mi się, że moi rodzice mnie nie faworyzują. Wręcz przeciwnie, on może więcej bo jest starszy i jest chłopakiem, a jak przychodzi co do czego to mam ustąpić, bo jestem młodsza.

Czy ktoś z Was był albo jest w podobnej sytuacji? Naprawdę nie wiem czy wytrzymam tak jeszcze 3 lata. Poza tym kocham moich rodziców i niekoniecznie chcę się wyprowadzać z domu od razu po 18. Co robić?”.

,,Mój brat jest toksyczny"Źródło zdjęć: http://tumblr.com

5 KOMENTARZE

  1. Myślę że powinnaś porozmawiać z bratem o tym co myślisz o za pytać czemu się tak zachowuje ja ze swoim bratem też miałam taki problem ale to było z rok temu on też miał w tedy 18 lat a ja 14 ale w końcu zaczęliśmy rozmawiać a teraz on nawet pomaga mi w moich problemach życzę powodzenia ??

  2. Miałam bardzo podobnie. On jest ode mnie 6 lat starszy. Czasem jak wchodziłam do jego pokoju to rzucał czymś we mnie żebym wyszła. W końcu poznał dziewczynę i stał się aniołkiem. Już nigdy więcej się nie pokłóciliśmy. Teraz nawet razem planujemy wyjazdy. Więc poczekaj aż twój brat znajdzie tą jedyną, jest duża szansa że się zmieni.

  3. może porozmawiaj z nim w cztery oczy i wyznaj jak sie czujesz z tą sytuacja i że chcesz poprawy między wami:)
    życzę wam powodzenia :>

  4. Ja ogólnie miałam kiedyś trochę podobną sytuację. Mój brat jest ode mnie 11 lat starszy i ogólnie przez to różnice wieku mamy mało wspólnych tematów do rozmowy itd. Brat przez kilka lat był dla mnie bardzo wredny, ale ogólnie teraz jest lepiej. On z natury jest jakiś taki wredny, jest miły tylko dla swoich znajomych, ale dla rodziny już nie. Jego żona jest moją przyjaciółką i często był zły nawet na to, że z nią rozmawiam. W sumie nie jestem nawet pewna czemu nasze relacje się polepszyły, chyba chodzi o to, że moja bratową wiele razy z nim o tym rozmawiała i jakoś go namówiła. Spotykamy się też rzadko, bo mniej więcej raz na 2 miesiące, bo on mieszka w Warszawie. Powodzenia z Twoim bratem! :*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj