pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

Jakie są wady i zalety relacji typu friends with benefits (fwb)? Czy tego rodzaju przyjaźń ma szansę powodzenia? Czy to w ogóle jest moralne? Zastanowimy się nad tym w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy!

Relacja friends with benefits, czyli potocznie mówiąc przyjaźń z korzyściami. Co jest tym bonusem? Najczęściej seks bez zobowiązań. Z pewnością obiło Wam się to o uszy. A więc po co ludzie to robią i czy to ma w ogóle sens?

Friends with benefits – dobry czy zły pomysł?

Seks bez zobowiązań w obecnym czasie jest pewnego rodzaju trendem. Coraz więcej osób przyznaje, że o tym marzy. Jednak zanim zdecydujecie się na taką relację, warto to dobrze przemyśleć. Musicie wyznaczyć pewne zasady, które będą Wam towarzyszyć, i które będą spełniały Wasze wspólne oczekiwania oraz potrzeby. Badania dowodzą, że mężczyznom o wiele łatwiej jest wejść w taką relację i w niej wytrzymać, a kobiety częściej i szybciej angażują się w to emocjonalnie.

?To tylko seks!? ? kojarzycie ten tytuł filmu, z Justinem Timberlake?iem w roli głównej? Myślę, że większość z Was na pewno! Bohaterowie Dylan i Jamie decydują się na seks bez zobowiązań. Oboje po rozstaniu mają dość związków. Udaje im się to, ale sprawa zaczyna komplikować się, gdy jedno z nich zaczyna angażować się w to emocjonalnie. Jest to bardzo ciekawa produkcja, która pokazuje nam, że coś takiego może zaistnieć naprawdę, a nawet dobrze się skończyć. Ale czy tak będzie zawsze? To jednak tylko film.

Zalety friends with benefits:

  • posiadanie przyjaciela,
  • seks,
  • brak zobowiązań,
  • możesz zrezygnować w każdej chwili (aczkolwiek nie zawsze może to być łatwe),
  • szansa na normalny związek w przyszłości.

Wady friends with benefits:

  • z czasem możesz coś poczuć do partnera, bez wzajemności,
  • ryzyko zajścia w ciążę pomimo zabezpieczenia.

Nie każdy człowiek potrzebuje związku, w pełnym tego słowa znaczeniu. Każdy z nas ma różne potrzeby. Seks nie zawsze równa się związek. Jest to przede wszystkim zaufanie do drugiej osoby, szczerość i dbanie wzajemnie o swoje potrzeby. Każdy z nas ma swoją moralność, która podpowie mu, jak się zachować. Relacja fwb często budzi kontrowersje etyczne, moralne, ale możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ile osób posiada swojego seks-przyjaciela. Wchodząc w taką relację, musimy jednak liczyć się z konsekwencjami. Ale, jak to mówią, wszystko jest dla ludzi.

A Wy co o tym sądzicie? Czy dostałyście kiedyś taką propozycje? Możecie napisać o tym w komentarzach.

Polecamy: Jak nie wpaść we friendzone?

pytania do przyjaciela
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj