Masz kręcone włosy? W tym wpisie znajdziesz kilka propozycji fryzur idealnych dla Ciebie!

Kręcone włosy to nie lada wyzwanie – puszące się kędziorki często nie dają za wygraną i za żadne skarby nie chcą się układać. Czasem pokręcą się tak, czasem inaczej i niekiedy jedyną opcją wydaje się być prostownica. Dla tego rodzaju włosów używanie ciepła to jedna z gorszych opcji, więc aby móc tego uniknąć przygotowałyśmy dla Ciebie najlepsze, a zarazem najłatwiejsze propozycje fryzur.

Fryzury dla kręconych włosów

1. Kucyk

Chyba najprostsza opcja ze wszystkich. Nie trzeba wielkich umiejętności do zrobienia końskiego ogona, a z burzą kręconych włosów może on wyglądać niesamowicie.

2. Kok

Luźny, mocno spięty, na czubku głowy, nisko upięty – jaki tylko chcesz. Znajdź ten, który najbardziej do Ciebie pasuje. Zrobienie koka to również niewielka filozofia, jednak jeżeli nie dajesz sobie z tym rady, możesz zrobić go na wypełniaczu. Jeśli takiego nie posiadasz, możesz łatwo stworzyć własny ze starej skarpetki 🙂

3. Samuraj

I dla długich i dla krótkich włosów. Bardzo szybko się go upina, można poprawić w każdej chwili, a do tego odgarnia nam wszystkie niechciane kosmyki włosów z twarzy. Dodatkowo ta fryzura jest teraz bardzo modna!

4. Dobierany warkocz

Na każdą okazję: Po domu, do szkoły, pracy, na imprezę czy nawet do spania. Upięcie eleganckie, przy kręconych włosach wygląda jeszcze bardziej zjawiskowo

5. Dwa dobierane warkocze

Hit ostatnich lat, nazywana fryzurą na tumblr girl. Praktycznie każda dziewczyna wygląda w niej dobrze, a po rozpuszczeniu nasze loki zamienią się w unormowane fale, przez co włosy będą się lepiej układać.

6. Dwa małe koczki

Bardzo urocza fryzura, dzięki której nasza burza włosów nie będzie przeszkadzać nam cały dzień. Dziewczęca, modna i wygodna. Każdy może ją zrobić!

Fryzury dla kręconych włosów

A co zrobić jeżeli chcemy wyjść w rozpuszczonych włosach, jednak nie chcą się one ułożyć?

1. Pianka

Wetrzyj piankę we włosy, gdy są one jeszcze lekko wilgotne. Podczas suszenia nie będą tak bardzo napuszone i będą się lepiej układać.

2. Śpij w warkoczach

Chyba każda z nas zna ten trik. Może wyjść nam lekki efekt afro loków, jednak nie jest to żaden problem, ponieważ takie włosy są teraz pożądane przez Tumblr i Insta Girls. Dla polepszenia efektu zaplącz warkocze na mokrych włosach

3. Użyj wałków

Wałki czy papiloty – Twój wybór, a rezultaty równie świetne!

4. Woda morska

Wodę morską dostaniesz praktycznie w każdej drogerii. Po nałożeniu jej na włosy uzyskasz efekt, jakbyś dopiero co wyszła z morza, jak bohaterki Baywatch’a! 🙂

Czytaj także: Sposoby na proste włosy bez użycia ciepła

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj