Marzysz o prostych włosach, ale nie chcesz ich niszczyć? W tym wpisie znajdziesz kilka sposobów na proste włosy bez używania ciepła.

Sposoby na proste włosy bez użycia ciepła

Mało która z nas jest zadowolona ze swoich włosów. Jeśli Twoje pukle się kręcą, to z pewnością marzysz o tym, aby były proste. Codzienne używanie prostownicy może mieć fatalne skutki, dlatego warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które będą mniej szkodliwe. W tym wpisie zdradzimy Wam kilka sposobów na proste włosy bez używania ciepła.

Jak bezpiecznie wyprostować włosy?

Odpowiednie kosmetyki

W sklepach znajdziemy mnóstwo produktów mających za zadanie wyprostować nasze włosy (np. płyn prostujący lub mleczko). Takie produkty mogą być używane samodzielnie lub jako ochrona przed użyciem suszarki lub prostownicy. W tym wypadku należy nałożyć produkt na rozczesane, wilgotne włosy. Warto przetestować również prostujący szampon i odżywkę.

Suszarka + szczotka

To znany sposób na prostowanie włosów. Oddzielamy pasmo i rozczesujemy je, jednocześnie kierując na niego strumień powietrza. Potrzebujemy do tego suszarkę z chłodnym nawiewem, który jest mniej szkodliwy niż ten gorący. Suszymy włosy kierując strumień powietrza od góry do dołu

Zapuszczamy włosy

Czy wiesz, że im dłuższe włosy, tym mniej się kręcą? Długie kosmyki są po prostu cięższe przez co same robią się bardziej proste. Tak więc zapuszczamy!

Czytaj także: Jak szybko zapuścić włosy?

Sposób z YT

Warto przejrzeć serwis YouTube w poszukiwaniu inspiracji. My znalazłyśmy tutorial blogerki Alexandry Beth (@alexandrasgirlytalk) wraz z jej pomysłem na wyprostowanie włosów. Metoda jest co prawda dość czasochłonna, ale czego się nie robi, aby być piękną 🙂

Wałki do włosów

To nie żart! Wałki nie służą jedynie do kręcenia, ale także do prostowania! Wszystko zależy od ich wielkości. Im mniejsze, tym większy skręt, dlatego poszukaj w sklepie tych, które mają możliwie największą średnicę.

Domowe sposoby

Istnieje szereg przepisów na domowe maski oraz zabiegi z wykorzystaniem różnych produktów spożywczych. Warto je przetestować, bo choć ich działanie może być słabsze niż kosmetyków drogeryjnych, to z pewnością są one mniej szkodliwe (bo naturalne!) i tańsze. Skrobia ziemniaczana ma właściwości podobne do tych, które wykazują sylikony, dlatego odrobina mąki dodana do odżywki (takiej, którą trzeba spłukać), sprawi, że włosy będą cięższe i przez to bardziej proste. Olejowanie (np. oliwą z oliwek) również może nieco dociążyć nasze pukle. Warto przetestować też zabieg laminowania z wykorzystaniem żelatyny.

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć o laminowaniu włosów

Warto rozważyć… Keratynowe prostowanie włosów!

Ta metoda wymaga (niestety) użycia ciepła, ale za to ma szereg innych korzyści, a przede wszystkim daje nam gwarancję prostych włosów nawet do kilku miesięcy. Nie jest to niestety tania ,,przyjemność”, a jej cena wzrasta wraz z długością włosów, ale jeśli używasz prostownicy codziennie, to zdecydowanie powinnaś się nad tym zastanowić.

Testowałaś któryś z podanych sposobów? A może znasz ich więcej? Napisz nam o tym w komentarzu!

proste włosy bez użycia ciepłaŹródło zdjęć: Pexels | http://pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj