kosmetyki
Źródło: Weheartit

Trzymasz swoje kosmetyki w łazience? Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego nie powinnaś tego robić.

Większość nastolatek nie ma do dyspozycji własnej toaletki, dlatego z braku możliwości maluje się w łazience. Tam też zazwyczaj można liczyć na najlepsze oświetlenie. Większość z nas w toalecie trzyma również kosmetyki, aby mieć je zawsze pod ręką. To błąd, którego należy się wystrzegać! W tym wpisie tłumaczymy, jakie są tego powody.

Gdzie należy przechowywać kosmetyki?

#1. Suche miejsce

Wilgoć przyczynia się do rozwoju bakterii, może zmieniać konsystencję, a nawet właściwości niektórych kosmetyków. Używanie produktów, które są przechowywane w wilgotnym miejscu może nie tylko nie przynieść zamierzonych efektów, ale nawet nam zaszkodzić! Z tego powodu łazienka nie jest odpowiednim miejscem dla kosmetyków.

#2. Stała temperatura

Kosmetykom nie służą wahania temperatury. Podobnie jak wilgoć, również zmiana temperatury może negatywnie wpłynąć na właściwości różnych produktów i ich działanie. Z tego względu łazienka ani kuchnia nie będą dobrymi miejscami na trzymanie kosmetyków. Należy również unikać miejsc przy kaloryferach oraz oknach.

#3. Zacienione miejsce

Światło słoneczne nie sprzyja kosmetykom. Pod jego wpływem tracą one swoje właściwości, a co za tym idzie ich skuteczność jest obniżona. Parapet z pewnością nie będzie dobrym miejscem na trzymanie kosmetyków.

Najlepsze miejsca na przechowywanie kosmetyków:

Miejsca, które są odpowiednie do przechowywania kosmetyków to przede wszystkim sypialnia lub Twój pokój. Możesz trzymać produkty w specjalnym koszyczku albo w szufladzie. Ponadto możesz zaopatrzyć się w mini lodówkę, która zapewni Twoim kosmetykom odpowiednią temperaturę. Ceny lodówek wahają się od 250 do 500 złotych, ale tańsze wersje możesz dostać na AliExpress:

mini lodówka na kosmetyki
Różowa lodówka kosmetyczna, AliExpress, 102.53 zł.
mini lodówka na kosmetyki
Biała lodówka kosmetyczna, AliExpress, 185.14 zł.
mini lodówka na kosmetyki
Biała lodówka kosmetyczna, AliExpress, 146.99 zł.

 

  1. Różowa lodówka kosmetyczna, AliExpress, 102.53 zł [klik].
  2. Biała lodówka kosmetyczna, AliExpress, 185.14 zł [klik].
  3. Biała lodówka kosmetyczna, AliExpress, 146.99 zł [klik].

Czytaj także: Sposoby na szybki makijaż w roku szkolnym

Kosmetyczny minimalizm
Pexels

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj